Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start arrow Blog arrow Scenariusz akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Scenariusz akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mgr Iwona Gawdzik   

  SCENARIUSZ AKADEMII Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

             W imieniu uczniów naszej szkoły, witamy serdecznie wszystkich zaproszonych gości na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prosimy o wysłuchanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy szóstej.

 Jak zapewne każdy wie, w każdej szkole można wyróżnić dwie grupy społeczne.  Jedna to uczniowie, a druga nauczyciele. Największą gafę, jaką można popełnić w tej instytucji, to pomylenie nauczyciela z uczniem. Aby się przed tym ustrzec, polecamy instrukcję rozróżniania tych dwóch gatunków...

            Osobnik (w szkole na ogół płci żeńskiej), który siedzi z przodu za biurkiem i coś tam mówi z mądrą miną lub przechadza się po klasie, zagląda do zeszytów i wymądrza się, że ktoś coś źle napisał, przekonuje, że „żołnierz” piszemy  na początku, a nie końcu przez „ż”, bo to drugie wymienia się na „r” – to na pewno nie jest uczeń. Jeśli biedne dziecko upiera się przy swoim, to i tak nic nie wskóra, bo nauczyciel „naocznie” udowadnia mu swoje racje podtykając pod nos słownik ortograficzny. A może ten co ten słownik napisał, pomylił się, albo był z natury przekornym tzn. dowcipnisiem? Kto to wie? Poeci to przecież też literaci, a piszą z błędami i bez przecinków!

            Nauczycielkę (rzadziej nauczyciela), szczególnie w młodszych klasach, można rozpoznać też po tym, że jak już jej struny głosowe od krzyczenia pękną, to stuka linijką w biurko. Właściwie to nie wiem, po co ten wysiłek, przecież i tak całej klasy nie przekrzyczy.

            Ci inni, to znaczy nienauczyciele, czyli uczniowie, też są na lekcjach łatwo rozpoznawalni. Przede wszystkim jest ich nieproporcjonalnie więcej. Od tej ilości uczniów dwoi się i troi w oczach – prawdziwy „atak klonów”! W tym tkwi ich siła. Na lekcjach kręcą się, huśtają na krześle, jedzą i pija nad książkami zeszytami, albo pod ławką, rzucają do siebie lub w siebie papierkami. No i obowiązkowo żują gumę (z braku takowej może być i gumka do ścierania). Niektórzy nic nie robią oprócz nieszczęśliwie znudzonej miny i tylko od czasu do czasu zdobędą się na wysiłek, żeby bąknąć lub wrzasnąć obrażonym tonem: Przecież ja nic nie robię! Jakby tego nie było widać gołym okiem!

            Nauczyciela można też bez trudu rozróżnić przy tablicy. Uczeń to ta osoba, która przy tablicy stoi niepewnie, słania się pozbawiona jakiegokolwiek oparcia, nasłuchuje czujnie, bo może ktoś się zlituje i coś podpowie, rozgląda się nieporadnie po klasie. Przykłada na moment kredę do tablicy i natychmiast cofa rękę, jakby w obawie, żeby tej w miarę czystej (albo i nie) tablicy nie pobrudzić na biało. Wydaje przy tym przeciągłe lub urywane dźwięki typu: eee, no więc, to będzie..., tego..., yyy..., hmm... lub podobne.

            Osobnik zwany nauczycielem zachowuje się przy tablicy całkiem inaczej. Gdy już zacznie na niej pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak to go wciąga, że stawia różne znaczki w tempie  karabinu maszynowego. Zamaże całą tablice, odwraca się do klasy i półprzytomnie, niczym w transie, zadaje pytanie retoryczne: „rozumiecie”? Dla świętego spokoju lepiej odpowiedzieć : „tak”. Wtedy nauczyciel ściera tablicę i znowu po niej smaruje. Sam się też przy okazji kredą umaże. Mówi coś, nie wiadomo, do kogo, bo przecież na plecach oczu nie ma i można robić co się chce. A ten zapaleniec nawet dzwonka na przerwę nie słyszy! I dziwi się: „To już? Te lekcje są takie krótkie”.

            Z kolei wszyscy uczniowie marzą o następnej przerwie. Ledwo się jedna skończyła. Tylko czemu przerwy są takie krótkie, a lekcje takie długie? Powinno być odwrotnie! To gwałt przeciw prawom dziecka! Trzeba będzie napisać list otwarty do międzynarodowego trybunału, żeby wreszcie to zmienili. Wracając do tematu – o przerwach to bardziej myślą ci duzi niż ci mali. Wiadomo, człowiek mądrzeje z wiekiem i wzrostem. Podrosną to też zmądrzeją.

            Szkolne dzieci można porównać do bardzo miłych zwierzątek: koników, małpek, piesków, kotków... Zmienia się to jedynie podczas przerw. Korytarz staje się wybiegiem dla dzikich koni, rozwścieczonych psów i kotów, skaczących małpiszonów. Dzieciarnia galopuje, staje dęba, wydaje przeraźliwe dźwięki, kopie, skacze, drapie, gryzie, pluje... Na korytarzu wszystko drga, wiruje, tętni... Szkolne mury muszą być betonowe. 

            Nauczyciela i ucznia można rozróżnić też po wzroście. Ale nie zawsze. Przy maluchach z klas I – III nauczyciel jest największy, przy gimnazjalistach – najmniejszy. Najgorzej to przy uczniach IV – VI. Tu ich po wzroście nie rozróżnisz. Musisz bardziej się wysilić i patrzeć uważnie: nie ma jaskrawego makijażu, kolczyka w nosie, paznokci pomalowanych na czarno, a włosów na zielono? To on – nauczyciel. Już go wytropiłeś. Jeśli to osobniczka i do tego nie ma dekoltu do pępka i gołego brzucha, możesz być pewny, że to nie uczennica.

            Jeśli dostosujesz się do moich wskazówek, zawsze bezbłędnie wytropisz nauczyciela w szkole. Co może ci się przydać, bo nie ma nic gorszego niż podejść do ucznia zacząć z nim gadać o szkolnej beznadziei, umówić się na wagary i dopiero wtedy zauważyć, że to jest  nauczyciel.

      Jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał, w jaki sposób odróżniamy nauczyciela od ucznia, proponujemy bardziej obrazowy sposób...

Wszystko dla nauczyciela – pokaz mody nauczycielskiej

-        Dzień dobry. Jesteśmy przedstawicielami firmy „ABSURD & COMPANY”. Witamy serdecznie całe grono pedagogiczne i zaproszonych gości na okolicznościowym pokazie mody nauczycielskiej.

-        Nasze hasło brzmi: „Z NAMI ŁATWIEJ, Z NAMI RAŹNIEJ, Z NAMI WYGODNIEJ”.

-        Już za chwilę przedstawimy kilka strojów, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej wprost nie może się obyć.

-        Nasza tegoroczna oferta zyskała już aprobatę Ministerstwa Opieki nad Nauczycielem i jest pomocna we wdrażaniu nowego systemu oświaty.

-        Zapewniamy też, iż specjalnie dla państwa obowiązują dziś ceny promocyjne, a zamówienia zbiorowe będą realizowane nawet po kosztach producenta aż do wyczerpania zapasów. 

-        Prosimy o życzliwe przyjęcie i uważne rozpatrzenie naszej oferty.

-        Przypominamy, że nasza bogata oferta dostępna jest w wyjątkowo przystępnych cenach przystosowanych do możliwości każdej nauczycielskiej kieszeni.

-        Dzisiaj nasze unikalne kreacje sprzedajemy za kilkanaście bądź kilkadziesiąt uśmiechów pedagogicznych . Mamy nadzieję, że nasze niepowtarzalne stroje spełnią wasze oczekiwania i zyskają powszechną aprobatę.

-        Stroje, które za chwilę pokażemy, będą waszym naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w dobie reformowania oświaty.

-        Na początku strój dla nauczyciela matematyki.

-        Każdego matematyka powinno wyróżniać odpowiednie nakrycie głowy. Jednoznacznie wskazuje ono, iż nauczyciel znajduje się w czynnej służbie u królowej nauk.

-        Współczesny nauczyciel matematyki nosi obszerny strój z motywami matematyczno – zoologicznymi. Długotrwałe używanie tego stroju sprawia, że już wkrótce 100% uczniów zmierzy się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego i kangurzymi susami przeskoczy do rozwiązywania zadań z matematyki wyższej.

-        Natomiast gęsty nadruk gwiazdek zawsze można wykorzystać do codziennego treningu arytmetycznego, gdyż można na nich ćwiczyć podstawowe działania matematyczne. Możemy gwiazdki dodawać, mnożyć, dzielić, potęgować. Nie radzimy tylko odejmować, ponieważ wynik mógłby się wyzerować, co by zubożało strój.

-        Niezbędnym dodatkiem do stroju jest torba na podręczne przyrządy matematyczne, ponieważ dobry matematyk zawsze znajdzie czas na to, aby coś zmierzyć, wykreślić, porównać bądź zbadać zależności geometryczne.

-        Satysfakcja z wyboru tego stroju jest ogromna i rośnie proporcjonalnie do czasu używania!

-        Serdecznie namawiamy do zakupu, całość kosztuje tylko 50 uśmiechów nauczycielskich.

-        A teraz funkcjonalny i wygodny strój dla nauczyciela przyrody.

-        Ubiór ten zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie „Czas dla zielonych”.

-        Kolor stroju nauczyciela przyrody jest kolorem nadziei na lepsze jutro oświaty polskiej. Badania potwierdziły, że rozpowszechnianie tego koloru wśród nauczycieli sprawia, że uczniowie samoistnie zdają sobie sprawę, jak zielono mają w głowach i ochoczo zabierają się do pracy twórczej!

-        Kreacja ta pozwala również na ustawiczne szerzenie idei ekologicznych!

-        Nosimy do niej finezyjny kapelusz, który jest równocześnie miernikiem kwitnienia wiedzy przyrodniczej w klasie. Doskonale chroni on też nauczyciela przed szkodliwym działaniem dziury ozonowej. 

-        Do całości zakładamy kalosze szczęścia zaprojektowane przez firmę „ANDERSEN i Spółka”. Obuwie to pozwoli nie tylko robić siedmiomilowe kroki w szerzeniu ekologii, ale również umożliwi bezpieczne poruszanie się po grząski gruncie przeładowanych programów nauczania.

-        Uzupełnieniem stroju jest funkcjonalna torebka Glob 2003, dzięki której przypominamy otoczeniu, że Dzień Ziemi trwa tak naprawdę przez cały rok. Projektant ubioru zapewnia, że do jego uszycia będzie się przeznaczać materiały recyklingowe, co niewątpliwie zwiększy atrakcyjność stroju. 

-        Strój dla nauczyciela historii jest jego naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w nawiązywaniu do przeszłości. Stylistyka ubioru wzorowana jest na XVI – wiecznych strojach z epoki złotego wieku kultury polskiej i wyraża nadzieje, że takowe czasy jeszcze nadejdą. Strój uzupełnia podręczna łopatka ułatwiająca dokopywanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy, gdy inne sposoby już całkiem zawiodą. Nowoczesny nauczyciel historyk nosi także przy sobie urządzenie opatentowane przez obywatela Amora. Pozwoli ono wszędzie wzniecać zapał i miłość do historii.

-        A teraz uwaga, mamy już na wybiegu hit sezonu! Nowatorski strój dla nauczyciela bibliotekarza! 

-        Składa się on z obszernej spódnicy zaopatrzonej w wygodne kieszenie, dzięki którym bibliotekarz ma przy sobie ukochane książki i wszędzie, gdzie przebywa szerzy kulturę czytelniczą. Wypustki umieszczone przy pasku od spódnicy przypominają, że każdą książkę należy czytać od deski do deski. Odpowiednio dobrany atrakcyjny stroik, biżuteria, torebka oraz wygodne obuwie pozwoli każdemu bibliotekarzowi bez problemów poruszać się po ścieżce czytelniczo – multimedialnej.

-        Uwaga! Trwają pracę nad zmodernizowanym zakryciem głowy, tak aby za pośrednictwem hiperłącza każdy bibliotekarz miał bezpośredni dostęp do inetrnetu!

-        Podkreślamy również, że szanujący się bibliotekarz nosi przy sobie podręczną, do której zbiera każdy grosik na zakup nowych książek.

-        Cena ubioru jest bardzo przystępna, a korzyści płynące z jego noszenia niewspółmiernie wielkie!

-        Nauczyciel dużą część dnia przebywa w klasie. A zatem przedstawiamy stój klasyczny. Jest to kreacja o wdzięcznej nazwie „zaślubiny z zawodem” dla nauczyciela polonisty. Oto nasza kreacja ślubna!

-        Zwracam uwagę na jej anielsko - baśniowy charakter, co niewątpliwie podkreśla anielską cierpliwość polonistów w wysłuchiwaniu uczniowskich bajek na temat przeczytanych lektur. Biel prezentowanej sukni synchronizuje z bielą nie napisanych jeszcze wypracowań. Z przodu kreacji umieszczono wspaniałe narzędzie do wałkowania zasad gramatyki polskiej oraz prostowania stylu uczniowskich wypowiedzi pisemnych. Z boku nauczyciel polonista trzyma ozdobną sakiewkę, w której przechowuje zapasy proszku do niwelowania wulgaryzmów ze współczesnej polszczyzny. Stój uzupełnia niezawodna w użytkowaniu miotełka do wymiatania błędów ortograficznych z uczniowskich zeszytów. O tym że obcowanie z literaturą dodaje skrzydeł, świadczy tył sukienki. Nauczyciel swobodnie umieszcza tu teksty z bieżąco omawianej lektury, czym podnosi jej znajomość wśród swoich uczniów. 

 

Piosenka: „Nauczycielom”

ref. Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia,

      z serc naszych płynie dzisiaj pieśń.

      Przyjmijcie ją tak ziemia ciepły deszcz,

      Niech zakwitną bukiety naszych serc.

I.                 Jest taki szczególny jeden dzień w którym serca wszystkich biją raźniej

a oczy wyrazić chcą - dziękuje i dłonie są drżące i gorące.

ref. Wyśpiewać dziś chcemy...

II.               W tym dniu życzenia łączą  się jak kwiaty w wielobarwny bukiet

i płyną do tych, którzy uczą nas jak wspinać się na szczyt przeznaczenia.

ref. Wyśpiewać dziś chcemy... 

 

 

      Gdy uda nam się już odróżnić nauczyciela od ucznia wejdźmy na chwilę do sali lekcyjnej.

Oto krótkie scenki z życia pewnej klasy:

Krótkie scenki z życia pewnej klasy.

Na scenie biurko dla nauczycielki, ławki i krzesła dla uczniów. Przed lekcją bałagan; uczniowie rozmawiają głośno, rzucają kulkami z papieru. Wchodzi nauczycielka, ucisza klasę, otwiera dziennik, rozpoczyna zajęcia.

Nauczycielka: Dzień dobry, moi kochani!

Uczniowie: Dzień dobry, pani!

Nauczycielka: Sprawdzę obecność. Adamczyk Piotr!

Piotr: Jestem:

Nauczycielka: Beksa Aleksander!

Beksa (płaczącym głosem) Jestem, pani profesor.

Nauczycielka (miłym głosem): Lizus Tola!

Tola: Obecna!

Nauczycielka: Łobuz Krzysio! (brak odpowiedzi- Łobuz rozmawia z Piotrem) Łobuz Krzysio!

Krzysio: (od niechcenia) Jestem.

Nauczycielka: Przypomnijcie mi proszę, co było na dzisiaj zadane.

Lizus: Zadane było wypracowanie na temat „Moje ulubione zwierzę”.

Nauczycielka: Dziękuję. Proszę, niech swoją pracę przeczyta... Piotr.

Piotr: Moim ulubionym zwierzakiem jest kotka. Kotka urodziła we wtorek dwa kociaki.

Nauczycielka (po krótkiej chwili): Czy to już koniec? Czy nie za mało?

Piotr (od niechcenia): Myśmy się też zdziwili. Poprzednio miała ich pięć. 

(Wybucha śmiech)

Nauczycielka (po uciszeniu klasy) Dosyć! Trója! Proszę, niech przeczyta... Beksa.

Beksa (płacząco) Ja wolę, żeby pani sama przeczytała!

Nauczycielka: Dobrze, przynieś zeszyt! (krótka przerwa na przeczytanie tekstu). To wypracowanie jest nawet dobrze napisane... Kto je napisał? Twoja matka, czy twój ojciec?

Beksa: Nie wiem, proszę pani. Ja już spałem.

Nauczycielka: No to dla matki lub ojca szóstka, a dla ciebie pała. Siadaj! Kto jeszcze chce przeczytać, co napisał?

Łobuz (wyrywa się) Ja proszę pani! Ja!

Nauczycielka: Ty? Ciebie mam już powyżej uszu! Chciałabym być twoją matką przez tydzień, już ja bym ciebie nauczyła...

Łobuz: Ależ ja dzisiaj jeszcze nic złego nie zrobiłem! (przygląda się dziwnie nauczycielce)

A zresztą dobrze, proszę pani! Porozmawiam o tym z moim tatą....Może się zgodzi! (wybucha śmiech)

Nauczycielka: (ucisza klasę): No, tego już naprawdę dosyć! Lizus, przeczytaj mi swoją pracę domową! Niech się trochę odprężę!

Lizus: (wstaje, przymilnym głosem rozpoczyna czytanie) Dobrze, proszę pani! Czytam! –

Chciałabym bardzo mieć własne zwierzę, ale mama na żadne nie chce się zgodzić! Ale gdyby się na nie zgodziła, to byłaby to złota rybka. Byłaby ona nie tylko moim ulubionym zwierzakiem, ale i... pani. Spełniałaby nasze marzenia i bylibyśmy wtedy bardzo, ale to bardzo szczęśliwi.

Nauczycielka: (rozmarzona, z zadowoleniem): Pięknie! Szóstka! Powinniście brać przykład z Toli! Siadaj! (zamyka dziennik, podchodzi do tablicy) Piszemy temat lekcji. Nasze zwierzęta domowe. (wybuchają niekontrolowane przez nauczyciela wypowiedzi uczniów)  

Piotr: Ja mam psa Fafika!

Beksa: My mamy kanarka!

Lizus: U cioci jest akwarium z rybkami.

Łobuz: A my mamy kurczaki....w zamrażarce! (wybucha śmiech, nauczycielka na krótko znika za parawanem, na scenę wchodzi narrator).

Narrator: Z lekcji przyrody przenieśmy się na krótko na lekcję matematyki. Nauczyciel, jak to zwykle bywa na początku lekcji, sprawdza obecność i...

Nauczycielka: W klasie jest was czworo. Jednego dzisiaj nie ma. To ilu was jest? (uczniowie zgłaszają się. Nagle rozlega się głośne stukanie butami, Łobuz wbiega w zniszczonym stroju do klasy).

Nauczycielka: Czekajcie! Już są wszyscy! (do Łobuza) Łobuz, dlaczego się spóźniłeś na lekcje? 

Łobuz: (z przejęciem): Bo, jak szedłem do szkoły, to napadł na mnie uzbrojony bandyta.

Nauczycielka (ogląda Łobuza, wystraszona): O Boże! Dziecko! Czy nic ci się nie stało?

Łobuz: Owszem. Zabrał mi zeszyt z praca domową! (śmiech)  

Nauczycielka: (donośnie) Dosyć tych fantazji! Siadaj! Masz spóźnienie!

(Łobuz podchodzi do krzesła, ale nie siada)

Nauczycielka: Dlaczego nie siadasz?

Łobuz: Bo tata podpisał mi wczoraj dzienniczek.

Nauczycielka: Zobaczymy, co będzie jutro, jak dzisiaj podpisze uwagę! Siadaj! – A teraz zadanie! Słuchajcie uważnie! – Jakie działanie trzeba zastosować, żeby z czterech desek zrobić osiem desek. – O, proszę, Beksa! Co za niespodzianka!

Beksa: Trzeba zrobić piłowanie, proszę pani! (śmiech).

Nauczycielka: Cisza! Co za bzdury wygadujesz! – Dam ci jeszcze jedną szansę! – Masz osiemnaście jabłek. Zjadłeś dwa, to ile ci zostało? (słychać podpowiadanie).

Beksa: Nie wiem. Wczoraj liczyliśmy na śliwkach. (śmiech, pojawia się narrator).

Narrator: Humor lekcyjny można by mnożyć długo. Lecz dzisiaj jesteśmy po to, by złożyć wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia.

 

Piosenka: “Wiatr chodzi po niebie”

I.          Wiatr chodzi po niebie obłoki pasie i blaskiem złocistym lśni szyba w  klasie

             A błękit jak strumień się z góry toczy ma Pani wesołe, dobre oczy.

Ref. Dziś piosenkę mamy dla Niej, pełna jest serdecznych nut.

        Niech tę piosenkę przyjmie Pani w darze za Swój trud.

II.               Kalina, kalina! A ptak w zieleni to skacze, to ćwierka wśród chłodu zieleni

To ćwierka to śpiewa! Wiatr w szybę dmucha. My także śpiewamy, Pani słucha.

     Tak naprawdę, takie sceny nie zdarzają się w naszej szkole.

Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za Wasz trud, drodzy Nauczyciele. Przyjmijcie od nas - waszych uczniów – najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy Wam spokojnej pracy i wiele satysfakcji z niej płynącej. Dobrego zdrowia i samopoczucia. Spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów. 

Odzwierciedleniem naszych życzeń niech będzie jeszcze tych kilka wierszy polskich poetów i piosenka. 

Uczeń:

Cóż dziś możemy 

Złożyć Wam w ofierze.

Czy tylko te serca 

na białym papierze?

Klasy razem: 

Nie!

Uczeń:

Również młode serca,

Co nam w piersi biją,

A NAUCZYCIELE

Niech nam 100 lat żyją!

Przecież nasze losy 

składamy w ich ręce,

więc nasze życzenia, 

to 100 lat i więcej!

Przedstawiciel kl. 0

Nasza pani jest kochana, 

zawsze ma dla dzieci czas.

Zwykle pani śpiewa dla nas,

ale dziś posłucha nas.

Pani umie radę znaleźć,

kiedy ktoś kłopoty ma.

Pani się nie boi wcale

ani myszy, ani lwa.

Pani dużo wie o kwiatach, 

wie, co nocą robi jeż.

Gdyby szła na koniec świata,

pewnie poszlibyśmy z Panią też.

Proszę Pani, proszę Pani

my lubimy panią tak,

że jak Pani nie ma z nami 

nawet lizak traci smak.

Uczeń kl. I

To Ona, czujna, cierpliwa,

z troską serdeczną i szczerą, 

czuwa nad piórem i ręką,

nad naszą pierwszą literą.

To Ona wita cię w progu, 

jak własne wita się dzieci. 

To Ona uczy cię patrzeć,

słyszeć i myśleć i świecić.

To Ona ma serce matki, 

które się cieszy i trudzi,

w drogę wyprawia cię mądrze,

uczy cię  świata i ludzi...

Uczeń kl. II

Niesiesz słowo mozolne,

słowo codzienne.

Patrz jak rośnie słowo, 

We mnie.

I jak nabiera mocy. 

Jak każdym rankiem szkolnym 

Wpisuje swoje życie 

W otwarte Kraju Karty.

Uczeń kl. III

W Dniu Nauczyciela

w dniu waszego święta 

staje przed wami 

dziatwa uśmiechnięta,

aby wam przekazać

najlepsze życzenia

i wyrazić słowem

dzisiaj swe pragnienia.

Niechaj w dobrym zdrowiu

płyną wasze dni,

niech się staną jawą

wasze piękne sny.

Niechaj trud wasz zawsze

plon obfity da,

niechaj wartość waszą

cała Polska zna.

Wiemy, jak wam ciężko

bywa nieraz z nami.

Trudna w szkole praca,

pojmujemy sami.

Lecz choć ciężka droga,

wzniosłe nasze cele.

Serce, co nas kocha,

Niech przebaczy wiele.

Uczeń kl. IV

Widzę, gdy wieczorem

Zapala się okno.

Drzewa po przelotnym

Deszczu w srebrze mokną.

I widzę, przy lampie,

Ktoś siedzi skupiony.

Pokój w jednostajnej

Ciszy pogrążony.

Na stole zeszyty

Piętrzą się pod górę –

I słyszę, jak po nich

Skrzypie pilnie pióro.

To nauczycielka

Poprawia zadania,

Ścienny zegar z wolna

Godziny wydzwania.

Więc nauczycielki

Pracę chwalę wierszem,

Pisząc go w takt rytmu

Rozśpiewanych świerszczy.

I pochwalam szkolne

Zeszyty i pióro,

Wieczór za oknami

Z księżycową chmurą.

Pochwalam plan pracy

Wśród niezmiennych godzin.

Światło nad książkami, 

W których czyn się rodzi.

Uczeń kl. V

Tyle jest zagadek na szerokiej ziemi,

że ciągle pytamy „dlaczego” i „po co”?

lecz jeśli czegoś dowiedzieć się chcemy,

nauczyciel zawsze służy nam pomocą.

Nauczyciel na zwyczajnej mapie,

co jest niby obraz tęczy malowany,

pokazać nie tylko kolorowy papier,

ale ląd prawdziwy, szumne oceany...

W książkach są litery – znaczki tajemnicze,

A co znaczą, nigdy by się nie odgadło.

Ale nasza pani i pan nauczyciel

nauczyli jak się czyta abecadło.

Co się w świecie działo kiedyś przed wiekami,

Jakie były ludy i jacy królowie,

Wiemy o tym sporo, bo nam nasza pani

już opowiadała i jeszcze opowie.

A nauka bywa ciekawsza od bajek,

Trzeba tylko słuchać i uważnie patrzeć.

Gdy wiedzy przybywa, to życie się staje

O ileż piękniejsze, ciekawsze, bogatsze.

Więc po latach, kiedy będziemy dorośli,

skończywszy szkołę – pójdziemy przez życie,

w naszych myślach, sercach i w naszej wdzięczności

zostanie na zawsze nasz pan nauczyciel.

Uczeń kl. VI

Za to, że wiemy, dokąd Wisła płynie

I gdzie się mieści Tatr najwyższy grzbiet,

I jakie nosił król Sobieski imię,

Że „rzekę” trzeba pisać przez „er zet”...

Za to, że wiemy co Kopernik zdziałał

I ile to jest siedem razy trzy...

Gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie

„Niedźwiedzica Mała...

Że rok ma trzysta sześćdziesiąt pięć dni...

Że tak dokładnie pamiętamy przecież

O tym, że woda przy stu stopniach wrze,

Że polskie statki płyną z portu Szczecin,

Że na wieży Mariackiej strażnik w trąbę dmie...

Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą,

(Przed nami jeszcze sporo szkolnych lat)

Za to składamy Wam dziś wiele życzeń,

Z nimi, jesienny najpiękniejszy kwiat!

Uczeń kl. VII

Dla Pani od polskiego

bukiecik maków polnych

biało czerwona róża

dla Pani od historii.

Dwie palmy smukłe, niby

w zeszycie kaligrafii

litera „I” dla Pana,

co uczy geografii.

Trzy razy trzy stokrotki,

stokrotnie na rysunku

dodane, pomnożone

dla pani od rachunków.

Kalina znad potoku,

z wierszem Lenartowicza

dla Pana co nas w nuty

zawile wtajemnicza.

Dla Pana od przyrody –

storczyki bardzo rzadkie,

dla Pana od fizyki –

gałąź jabłoni z jabłkiem. 

Uczeń kl. VIII

A my jeszcze raz,

A my jeszcze raz:

niech żyją po sto lat.

Niech żyją w zdrowiu,

niech im dopisuje szczęście!

Naszym NAUCZYCIELOM

Sto lat i jeszcze więcej! 

Opracowała: mgr Iwona Gawdzik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Thursday 28 August 2014, over counter allegra testosterone enanthate online pharmacy comprare casa a cipro nord lioresal pill shortage buy augmentin mg is it safe to order from online canadian pharmacies acne medication better than accutane prescription cipro i.v homeopathy medicine upper back pain how much will generic diovan cost clomid success cycle ceftin from usa zyloprim usa what are the side effects of cozaar comp safe place order minocin generic calcium carbonate safe cape fear discount drugs ramsey street vpxl buy online australia best price for real eldepryl lasix drugstore pinamox caps 500 mg amoxicillin uses what is paxil good for buy vantin capsules midamor to buy in england viagra forum srbija cheap diovan canada metformin denk used zyban tablets (bupropion) uk law class drugs periactin limited india lamictal dose pack orange lariam resistance india where can i get brand amoxil pills pharmacy technician online schools ohio buying isoptin using paypal lamisil 250 mg tablet viagra sale no prescription how to get zovirax in australia suprax phone orders betnovate shortage claravis side effects exelon current price what is clozaril for order abana canada crema diclofenac generico ordering low dose tofranil etodolac 400 mg tab buy lotrisone from mexico online benfotiamine order omnicef 100mg cheep most trusted online pharmacy price increase fincar sildenafil citrate tablets 100mg reviews erexin-v on line no script albendazole dose for hookworm erythromycin pills photos hyzaar 100 25 flovent hfa prescribing information how to take albendazole what type of seizures is lamictal used for why is there a shortage of advair diskus why is there a shortage of skelaxin where to buy tamoxifen in australia what does baclofen feel like walmart online pharmacy medical expense report citalopram doctors online effexor xr online without rx buy isoptin singapore medicine prescription acivir pills mg genzyme renagel tablets order discounts levitra online how to take fluoxetine for pmdd buy albenza 40 can atacand plus cause weight gain albenza dosage worms diakof shortage cephalexin with or without food amaryl mg usa cialis professional online ordering what class of antibiotic is chloramphenicol cheap augmentin uk can you buy order ventolin online pet insurance quotes where to purchase clomid buy effexor xr online with no prescription cialis generico brasil prec,o medicine chloromycetin eye drops consumer robin williams youtube viagra what does acai berry supplements do over counter drugs like viagra reminyl for sale australia hyzaar side effects men diflucan medication online how much is himcocid tablets citalopram online paypal bevispas where to purchase bentyl dipyridamole medicine online methocarbamol generic for robaxin viagra dosage recommended lexapro australia price do you need rx ciplox buy carafate suspension what does generic cephalexin look like side effects of flovent hfa 110 mcg buy menosan in singapore trazodone for sale philippines order aciclovir tablets 400mg aciclovir buy online australia pyridium refills diovan fda approved to buy without prescription buy citalopram with e check minocycline 100 dan 5695 pill original periactin online glycomet 20 mg buy cheap apcalis sx using pay pal canada and finpecia liv cost canadian buy roaccutane 10mg online diflucan for sale no prescription mentat ds syrup doctors online can you buy reglan in ireland valacyclovir hcl uses como tomar zentel 200 mg kamagra and paypal how to buy cabgolin cheap kamagra oral jelly gel venlor next day delivery can i get lanoxin avodart tablets purchase on line purchase zovirax in mexico cefixime reviews and dosage vermox now degree in pharmacy online uk maximum viagra dose finpecia online ordering buy lady era online buy plavix cheap free phone number search can you buy over the counter in new zealand cheapest ventolin diamox online usa provera period light floxin otic side effects buy topamax australia recommended dosage for antivert albenza shopping aleve shortage vente viagra montreal viagra super active now co uk decadron order in the us genuine decadron can you buy cozaar drug market order aciclovir motrin costco ankara propecia canadian no prescription tadalafil 20mg deltasone express canada where can i buy hoodia diet pills in ireland buy clavamox drops no prescription zyprexa side effects australia cleocin gel over the counter zithromax echeck depakote pill shortage what is the best drugstore setting powder acheter alliance brightwall liquid eurax review ciprodex otic suspension over the counter us online pharmacy no prescription urispas nitroglycerin no prescription canada metformin generic price periactin reviews weight gain buying prometrium ranitidine results forum birth control pills citalopram where indocin my albenza coupons ipledge accutane patients tamoxifen without chemotherapy fml forte tablets uses recreational trimix diver what is revatio dosage what is azithromycin used to cure all types caverta pills no script propecia suprax rx aldactone prescription medicine too much augmentin 625 and alcohol aldactone.com can you buy betnovate over the counter uk common high blood pressure medication list order orlistat online liquid betapace review buy tadapox online in usa cardura tablet sale how much cytotec to take for abortion famvir prices us what is mobicontrol caverta mist canada voltaren gel medication guide pet medication online cheap buy terramycin overseas carbamazepina ( generico tegretol forest pharmaceuticals bystolic coupon valsartan and hydrochlorothiazide tablets depo provera dose schedule lida weight loss pills india terramycin for cats side effects xenical otc order brand viagra on line uk crestor prices 10 mg capoten mode of action depakote without a script prescription cod saturday delivery viagra generica es buena super kamagra ajanta pharma buy lisinopril online without a prescription buy valium uk paypal buying paroxetine online unisom tablets or gels costco prevacid otc buying zovirax in manchester lopressor 100 amantadine dosage multiple sclerosis pill rx health lasix products desyrel for sale usa what is the medication renagel used for best site get dapoxetine over the counter allegra d buying etodolac using paypal overnight pharmacy buy zyprexa no prescription viagra and alcohol dangerous can you get high off pamelor cheap generic capoten zyloprim side effects kamagra oral jelly delivery uk buy viagra plus no prescription uk version of speman minipress prices cvs discount drugs at walmart allegra-d dosage for kids serevent over counter does propecia work for asians cheapest place to buy elimite proscar drug store how to buy coreg over the counter medicine that acts as estrace performance enhancement drugs statistics what dosage does zyrtec come in resources for vermox how to buy tadapox in london pharmacy one jordan contact buy diclofenac gel online from usa where to buy amaryllis many methotrexate ectopic dose gasex no prescription canada buy prozac online no prescription celadrin lawsuit can we trust trandate online where diarex pharmacy discount is it illegal to order generic plendil zerit no prescription canada penegra online cheap exelon for discount purchasing sominex online uk average cost of abilify cheap lioresal pills side effects of nizoral cream generic sildenafil citrate brands clindamycin pregnancy acne cozaar uses medication trimox rx discount venlor buy levitra plus from mexico online what does cefixime 400 mg treat acai berry weight loss pills olanzapine with no rx how to send lithium batteries overseas levitra plus 40 mg dose zyprexa annual sales zofran pharmacy coupons safe seroquel no precription what is tetracycline used for in dogs motilium drug in canada pharmacy where to buy cialis super active viagra pfizer online rogaine 5 discount buy effexor xr 75 buy erexin-v online cheap content validity questionnaire cheap atorlip-5 free delivery buy metformin india voveran medication online beconase aq ships from india tenormin tablets online oxytrol medicine online water loss pills bodybuilding citalopram hydrobromide side effects alcohol meclizine cheap uk best site to buy haldol cipla drugs online buy rogaine 2 uk keflex pill shortage retin a cream 0.025 reviews buy roaccutane with discount diclofenec otc substitute side effects of viagra medication levlen australia price where to buy pct in australia cardizem dosage levels buy pletal inhaler canada buy xeloda from mexico online stilnox mr tablets order hytrin online no prescription with a mastercard aleve over the counter release date generic cozaar metoclopramide over the counter australia is cialis otc in canada flovent prescription coupons generic diovan hct price cozaar 40 mg dose buy relafen uk herbal viagra women approved cheapest ethionamide paypal prescription cleocin hcl buy eulexin from india canadian pharmacy cyklokapron generic for premarin conjugated estrogens desyrel prices usa buy alesse birth control online generic order prednisone lowest price buy lipitor usa how do i get viagra for free buy viagra pills uk best generic vermox review eurax prices usa speman overnight pharmacy over the counter tetracycline anti anxiety medication buspar motilium order pantoprazole dose stress ulcer prophylaxis where can i get prometrium best pomegranate juice reviews buy cialis now.com online lowest price prandin where vasodilan buying prilosec online accutane shortage 2012 nymphomax capsules aricept online australia buy diflucan with no rx frumil noprescrition needed usa online pharmacy where to get doxazosin buy kamagra oral jelly sydney australia do you need rx lamictal ephedraxin over counter uk generic triamterene in usa where is the best place to buy valium online take amantadine ms can you get lipothin can i buy elimite cream in stores over the counter promethazine codeine syrup canada and protonix buy cipla silagra best drugstore mascara reviews 2011 order generic pyridium vytorin user reviews floxin pills sweat overnight pharmacy cheap buy abilify online how to order zestril xl pharmacy complaints avapro without a perscription what is the correct dosage of cephalexin probalan australia pharmacy where to buy vantin in canada safely get revatio las vegas low price v-gel uk how good are online pharmacy antibiotics can you get hydrochlorothiazide over the counter medicine from canada cheap bactrim compuesto tabletas what is the drug zyloprim used for get viagra super active las vegas acai diet reviews uk best sex pill at gas station xeloda medication where to buy overseas pharmacy no prescription fincar finpecia phone orders acheter erythromycin pas cher best pharmacy to order chloroquine ranitidine dose synthroid canadian source how to order januvia online low cost overnight kamagra zyvox antibiotic resistance outbreak purchase brand cialis on line in canada american hair loss association propecia what is the correct dosage of cialis buy genuine female viagra uk buy acai online with mastercard doryx 150 mg delayed-release tablets medrol injection dogs yasmin le bon children zofran morning sickness reviews promethazine discontinued compare prices kamagra oral jelly retail price of crestor novolin vs novolog 70/30 online trandate purchase non prescription amitriptyline what are the side effects of taking keflex prednisone no rx free coupon for viagra azithromycin and alcohol consumption clomid men libido buy benemid visa what is elimite cream what does singulair help with oral ibuprofen and tetracycline for the treatment of acne vulgaris abilify mg canadian rx can i make clomid celexa buy canada cordarone non perscription countries buy desyrel online amazon seroflo discount fincar drugstore.com zyprexa olanzapine medication best place to buy amitriptyline in australia buy risperdal discount where to buy lopid online without rx what is the best over the counter antibiotic ointment ceftin cost without insurance alphagan online store online ventolin overnight delivery buy zolpidem tartrate is there a drug comparative to anacin where can i buy viagra in san francisco promethazine with codeine cough syrup high worldwide pharmacy seroflo olanzapine shortage 2012 what is remeron taken for dostinex where can i buy it baclofen spc prilosec interaction with other drugs mircette birth control coupons buy diclofenac gel overseas brafix pill shortage can i get high on seroquel xr list of tesco stores selling proventil nitroglycerin tablets usp 0.4 mg propecia online overnight shipping can you get high off prescription motrin rx care canada inc alphagan comprare buy fucidin capsules purchase antabuse chronic alcoholism order revia 120 mg lotensin spain brand cialis buy mexico nexium 20 mg prospecto side effects of metformin 500mg complications of intravitreal triamcinolone acetonide buy brand advair diskus boots pharmacy buy omeprazole over the counter zerit in the uk azulfidine perth australia can you buy zebeta prescription generic avapro medication buy phenamax tablets online generic pilex cost metformin order by phone protonix over the counter substitute ventolin price australia med cab kytril levaquin dose adjustment renal failure ceftin next day delivery eurax now co uk best non prescription anxiety pills birth control pills sominex is mail order skelaxin safe to buy ortho tri-cyclen in uk is allegra 185 over the counter buy anafranil online in usa can you order entocort drug purchase kamagra strattera 40 mg reviews femcare overnight delivery vasotec cheap price arjuna express canada long time side effects cialis jelly use lasix coupon online my alli diet plan birth control pills chloroquine over the counter version of alli weight loss prednisone generic name trade name champix cost ontario can you buy duphalac over the counter in germany are snakes and alligators reptiles trazodone hydrochloride extended release tablets bupropion refill pack what are the side effects of amiloride erythromycin ointment drug class canada drugs metoclopramide with prescription is atacand a prescription drug where can i get danazol pills buy nexium online australia no prescription cuanto sale las pastillas yasmin aceon australia pharmacy buy live fish in australia bupropion for sale uk medrol prescription medicine acheter pas cher lozol alli cheap online trazodone without prescription medication buy cheap colospa pills generic triamterene overnite shipping cost comparison skelaxin mg cheap renagel india ordering bystolic online diovan generic walmart femara uk next day delivery aspirin 75 mg for sale buy nolvadex with alli by mail viagra for sale in nz propranolol dosage rxlist para que se usa ciprofloxacin hcl 500mg indian pharmacy zocor diovan vs diovan hct big sky pharmacy montana erythromycin mg price buy pravachol in ireland buy isoniazid paypal depo provera prices australia how long does orlistat take to work caverta delivery london biaxin generic cheap costs drug interaction between simvastatin and diltiazem cheap toradol 40 mg fluoxetine shoppers drug mart order lamisil tablets sustiva for sale nexium mg india how long does accutane take to work on mild acne v-gel where to get buy mobic overseas order motilium without prescription triderm krema uputstvo where paxil famvir canada head office indian floxin generic prevacid costco avodart double dose atrovent delivery london aleve generic reviews where is alli from the bachelor from allegra pills identification buy floxin without a script slimming tablets sale boots where can i buy a baby alligator snapping turtle indian femara buy maxalt paypal side effects of motilium in pregnancy where to buy sominex drugs online alesse for discount ethinyl estradiol erythromycin tablet reviews childrens singulair over the counter free morning after pill manchester capoten generic name purchase allopurinol online no prescription non prescription relafen colchicine no perscription maxaman side effects canadian alliance for development initiatives and projects best place to buy viagra without a prescription zetia drugs generics abana himalaya drug norvasc tablets used for buy sildenafil citrate online usa coumadin without insurance order prilosec lowest price pre order marvel ultimate alliance 2 uk generic paxil cr picture suprax 400 mg tablets dosage buy cialis soft online no prescription canada can you buy viagra in india cardura pharmacy order omnicef antibiotic price vitamin shoppe franchise uk doxycycline hyclate dose dogs does pomegranate juice boost testosterone nizoral no prescription canada levitra generic cheap gasex tablets himalaya risk free viagra the drugstore coupon game can your buy cialis jelly in ireland 50mg how often to use nizoral for hair loss where to purchase hydrea accutane price uk insurance groups for young drivers metformin medicine dose provera 10mg tablets used what is nexium 40 mg used for retin - a micro gel .1 no prescription artane trihexyphenidyl side effects can we trust speman online Purchase lisinopril 40 mg cialis side effects skin rash capoten in croatia order cytotec lowest price nitroglycerin pills container amlodipine besylate 10mg tab acquistare fincar in italia duphalac costco furosemide injection rxlist viagra indian market 100 pure acai review buy levitra professional in ireland med cab penegra atarax ships from india side effects of trental 400 depakote discounted buy finax usa indian pharmacy cephalexin benemid paypal allegra 10 mg tablet zovirax 800 mg price suppliers of topamax in us buy cefadroxil online overnight crestor overnight shipping cheap aricept for purchase how to get vpxl on line maximum dose of requip xl simultaneous estimation of pioglitazone and metformin online betnovate india abana billig kaufen where to buy allegra k clothing accutane dosages for weight diamox daily use reviews where to buy aciclovir with echeck order strattera online no presctiption do you need a prescription for lipitor eurax order abilify manufacturer discount tretinoin 0,025 coupon code brand viagra generic wikipedia drugs bupropion sr vs xl elimite pharmacies american express canada gift card buy alli pills online in canada glaxosmithkline alli pills buy tretinoin cream in canada buspar and alcohol panic 1 guy 1 jar did he die grifulvin v without a prescription flagyl dosage c diff pediatrics what is lioresal used for can you order pulmicort without inhaler mexican pharmacy no prescription zantac xeloda shipping overseas keppra 50mg tablets femara buy no prescription what is the drug class for nexium effects of alcohol and luvox generic celexa pills buy tretinoin 0 05 generic regenon 25mg online procardia bonus pills medication furosemide 40 mg jobs in cipla company bangalore is voltaren gel available over the counter in canada buy nitrofurantoin online uk discount drugs propecia ireland buy 4 corners pharmacy coupon acai berry buy online india cheapest drug orlistat toradol lawsuit nfl prednisone side effects in dogs incontinence online aciphex purchase buy tenormin tablets india order acivir pills 2 pharmacy best site to buy himcocid discount retino-a cream 0,05 generic nizoral switzerland medicine comparable to effexor xr list best pills get high geriforte online legally toradol side effects iv luvox medication where to buy seroquel pill shortage fast zyvox delivery how much does zofran cost diclofenac sodium and paracetamol side effects abana himalaya healthcare buy metoclopramide pills online apcalis sx ajanta pharma methotrexate next day where to buy cheap generic fincar buyers of tadalis sx canada order erection packs 13 from possible side effects of clindamycin indian generics online brand amoxil actos tablets online zyvox sales 200 where can i buy advair diskus amaryl where can i buy it how long to use bactroban for staph viagra sublingual from europe order valtrex online uk what does differing weights and differing measures mean aspirin 100 mg 20 tablet zetia where can i buy it synthroid pharmacy price atrovent nasal spray online cailisbrand tadalafil singapore western drug rumalaya gel generic proventil buy robaxin 100mg online zentel buy online amantadine pharmacies canadian prescription viagra without a prescription uk prevacid medication guide tricor coupons abbott 10 mg benadryl tablets motilium results forum confido without prescription mail order zyprexa vpxl online without rx lamisil 250 mg price cipla ltd vikhroli contact number viagra on prescription uk order aricept online with visa overnight shipping synthroid lipitor coupons discounts side effects of lotensin in dogs mail order ginseng how to import asacol buy generic trimox trandate dose order elocon online pharmacy top 5 drugstore mascaras 2012 abilify com patient assistance program levitra professional over counter azithromycin 500mg and alcohol femara ships from india buy minoxidil 10 australia viramune drug schedule purchase pariet in canada triamcinolone hexacetonide alli coupon walgreens printable coupons is levothyroxine sodium the same as levothroid lipitor noprescrition needed usa online pharmacy esomeprazole dosage prometrium tablets us online where to buy propranolol uk can i drink alcohol with ceftin original moduretic online cialis canada online pharmacy -generic buy evecare 50 parlodel pills uk version of stromectol what is duetact pills used for neurontin medication atorlip-10 pills buy online generic for zoloft sertraline coreg cr 20mg capsules legal buy purim online canada order roxithromycin online no prescription with a mastercard illegal viagra sales low cost inderal keppra perth australia best price prevacid mevacor usa sale primatene mist inhaler walgreens injectable lasix bodybuilding nexium 40 mg prescription drugs safe dose of benadryl for adults order non generic metformin my provera coupons what drug category is motilium avodart prescriptions aldactone tablets used for what is the best antibiotic for gonorrhea post cycle therapy fincar compare prices cystone propecia results before and after does the diet pill alli really work florida discount rx card best generic fincar review erythromycin ophthalmic ointment purchase where to trental generic actonel available what happens when you overdose on anxiety pills vasodilan order online cheap nexium tablets generic name for premarin tablets cheap ephedraxin uk finax for sale philippines where is neurontin metabolized tofranil lawsuit glucotrol xl wanted online review buy haldol in australia order lasix pill lotrisone with no rx buy fucidin cream over counter legal to buy aciphex generic drug antivert differin from uk buy fluoxetine online from mexico orlistat lesofat manufacturer ceftin to buy in england generic lisinopril uk paypal florida cyklokapron olanzapine 20 mg mirapex rls weight gain buy topamax online reviews how to take colospa licensed online pharmacies canada voltaren xr 100mg tablets amoxicillin and clavulanate potassium tablets 875 mg cafergot birth control online canada www. cialis 20m tabalafil can you take penegra daily reviews forum buy nexium cheap viagra sildenafil citrate buy celebrex in canada generic cialis tadalafil reviews rumalaya medicine online genuine motrin 100mg cheapest caverta how to get alesse in australia how long does it take for bentyl to work is wellbutrin available in india trileptal price india zestril comprar alphagan medication on line canadian prescription buy amoxil what are side effects of lisinopril 20 mg online pharmacy coversyl doxazosin on line for sale no script brand advair diskus tablets from buy low price nexium uk unisom canada overnight delivery what is liposafe viagra rezeptfrei billig kaufen bupron sr billig kaufen amantadine ordering online pharmacy paypal propranolol buying abortion pills hydrocodone refills online alesse prescription only singulair allergy medicine coupons combivent discount card minipress discount voucher low cost overnight bactroban warfarin overdose guidelines best price sumycin buy mentat ds syrup perth australia how many mg of celexa does it take to overdose canadian aciphex drug teledyne trimix analyser effects of viagra on high blood pressure elimite cheap canada pharmacy what does toprol xl 25 mg look like no prescription amoxil nexium drugs for sale buy viagra sublingual 40 Purchase diovan 160mg buy aciphex 200 buy robaxin 20 buy cheap generic alphagan tricor for sale can you die from overdosing on trazodone clomid delivery methylprednisolone steroids online dose order vpxl online canada what is brand advair diskus used for xenical medicine in the philippines where orlistat fast unisom deleviery topamax and cold medicines cialis professional australia companies only coreg where can i buy it sildenafil tablets 100 mg india flagyl medication for dog united pharmacies review uk where to buy cheap generic citalopram carafate slurry medication zantac paypal which boots stores sell viagra vasodilan sold over counter ayurslim order cheap rx100 side effects of phenergan dm best place to order betnovate in us ordering fluoxetine canada viagra.com boots pharmacy australia online best place buy aleve pct glycomet in the uk what does antabuse periactin for weight gain dosage actoplus met trusted online drug stores in canada cialis with no perscription buy asacol with no rx zoloft online meds canadian albendazole tablet cialis free offer best place buy nootropil pct finast canada prescription side effects of augmentin 875 in women liquid orlistat review what is the meaning of pilex cheap generic viagra in uk buy promethazine with codeine in canada elocon express canada cheap genuine kamagra soft online cipro sold over counter surefire 123a lithium batteries free shipping ordering venlor can you order alesse letrozole side effects blog better than sustiva how to use lasix pre contest rocaltrol lawsuit canada macquarie discount pharmacy canberra act prescriptions by mail walmart albendozle dosage for dogs maximum dose of actos per day finpecia results forum order non generic brahmi what is cialis soft tablet buy viagra soft no prescription fast delivery buy accutane online amazon alesse medication oral contraceptive levonorgestrel and ethinyl estradiol generic lincocin for sale on line kamagra gold 100mg buy compare cialis viagra and levitra how long is a menstrual cycle on clomid betnovate 100mg cheep citalopram over the counter drugs asthma atrovent side effects what does phenergan look like one side norvasc sales schedule buying paroxetine cabgolin express canada buy alesse in australia clomid success rates with pcos 2011 i pill aspirin website brahmi dosage recommended anxiety medication for flying imiquimod aldara cream how much does tamoxifen cost comprar propecia en farmacia where to buy cheap generic lamictal how to import vpxl buy vantin paypal can you get high off tamoxifen betapace uk online levofloxacin alcohol interaction phenamax weight loss pills indian pharmacy congress association comprar lasix pela internet generic uk paypal bupropion round blue scored pill mylan a1 generic lasix uk paypal over the counter anti anxiety medication for dogs free or low cost amoxil dilantin with no perscription minocycline reviews for perioral dermatitis tesco pharmacy doxycycline medrol online pharmacy shipped to canada pharmacy that sells adalat tri levlen generic equivalent mail order strattera online rx express pharmacy grove city nizoral without insurance what does nexium tablet look like lasix canada cost exelon medicine children clozaril rxlist low cost take alli dieters strattera discount coupons cheap online cheap emsam florida promethazine valtrex generic brand 100 mg topamax buy yagara australia canadian viagra coupons compazine reviews for men aygestin online legally cheap coumadin us canadian online pharmacy for florinef american prilosec top 10 online pilex sites ordering desyrel usa can you buy adderall in a mexican pharmacy torsemide to buy in australia differin without pariet echeck viagra professional online shipping azathioprine for severe eczema best online pharmacy no prescription usa propranolol hydrochloride tablets side effects eulexin tablets uk shallaki delivery cialis super active overnight delivery online pill cheap amaryl how to buy medicine similar paxil lanoxin overnight shipping cheap prinivil online cheap where is acai from suprax prescriptions what is sandoz bupropion sr mometasone nasal spray side effects how long for benadryl to take effect for hives free or low cost cialis jelly buy atarax hong kong alternative drugs antabuse prescription assistance dipyridamole mg price 24 hour pharmacy canada losartan cough study group buy bystolic online no prescription us buy cytoxan visa order cialis in canada estrace pills cost cephalexin 100mg cheep what are dilantin pills viagra online ordering canada cytotec tablets purchase on line depakote best online non prescription pharmacy buy inderal in usa buy generic minocin online atrovent nasal spray discount canadian pharmacy speman buy carbozyne alavert billig kaufen cheap aceon uk mixing effexor and alcohol ventolin tablets 150 mg selegiline hydrochloride for cats how to use vasodilan pharmacy buy drugs cardizem what does fluoxetine 20 mg look like opening cymbalta capsules best site to buy minocycline liquid dilantin review liposafe generic name how to take celebrex dosage my suhagra coupons doxycycline dose for lyme disease treatment buy lipitor online no prescription usa buy hong kong astelin generic prescription vermox 5mg tablets inhouse pharmacy coupon 2012 meclizine rx lariam over the counter buy differin online in usa canada prescription drugs tricor share price iii buy citalopram no prescription cheap alternative to celebrex medication acheter voveran sr buy generic sildenafil online buy grifulvin v perth australia can you order flonase prescription canada non generic elocon valtrex class b drug lithium ion battery india what is carafate medicine for viagra clinical research generic uk paypal cefixime viagra sildenafil citrate kaufen discount ciprofloxacin 500mg does alli diet pill really work dosis de antifludes jarabe motrin over the counter canada buy clomid 100mg online maximum single dosage aleve amiloride hydrochloride mechanism of action discount capoten lioresal for sale usa metformin reviews and dosage amoxil 100 review inderal direct pharmacy femara canada overnight delivery finpecia online pharmacies aromasin vs arimidex steroid buy stromectol with no rx viagra deafness neurontin prix en pharmacie en france where can i get cabgolin from prevacid capsules yagara sold over counter generic premarin 2009 clomiphene citrate pills buy blopress generic cafergot dosage administration online mexican pharmacy no prescription viagra without prescriptions uk pharmacy disgrasil de orlistat buy mycelex-g online reviews how long does it take for furosemide to work in cats cialis soft comprare how much will minomycin cost what is levaquin for micardis with american express adalat express canada buy alesse mg zestril weight gain cheap evecare buy online uk version of forzest buy duetact paypal best professional prices cialis pill shop zofran injection im fast cleocin deleviery can you buy zenegra online bentyl medication interactions side effects trandate coupon code cefixime precio mexico femara 10 mg what is casodex bicalutamide relafen sublingual dosage buy bupron online no prescription canada biaxin drugs online purchases billig metoclopramide online kaufen cipro sale online methotrexate express canada allopurinol next day shipping gout allopurinol acute attack silagra canada hyaluronic acid serum usa reducing prednisone dosage in dogs ditropan online india ezetimibe mechanism of action wiki diclofenac tablets 75mg gasex generic wikipedia drugs cefixime overnight shipping cheap mexican pharmacy no prescription chloramphenicol torsemide dose equivalent fast hyaluronic acid deleviery can you get high off zyrtec d viagra super active pharmacy coupons wellbutrin in the uk now skelaxin for sale online dipyridamole dose stroke price of lamisil tablets ultra low dose antabuse lukol order canada propranolol online bestellen trial erection packs 1 usa no prescription sumycin coupons what is singulair generic ventolin syrup what is it for clomid ovulation calendar for girl ordering viagra online india generic can you buy lamisil canadian pharmacy terbinafine buy calan mg voveran sr online shipping medications to avoid while taking coumadin drug classification moduretic purchase ampicillin on line in mexico order aciclovir 10 online pharmacy amitriptyline in chinese cvs pharmacy hoodia best place to buy plavix geriforte online order clonidine hydrochloride tablets buying cialis in australia is cefadroxil a prescription drug xeloda 10 mg keftab shipping overseas wellbutrin xl 300 mg for sale generic allegra d walgreens medicine prescription buy cholestoplex walmart alli pom wonderful works like viagra buy benicar hct no prescription buy metronidazole paypal can you buy vpxl online costco online photo center erythromycin.com remeron pas cher trazodone tablet sale generic viagra professional canada how to use famvir silagra for sale philippines is there a generic for advair diskus where cane i buy alli diet pills in canada liv miami cost liquid minipress review what is ezetimibe used for does pamelor cause weight gain buy prescription needed bactrim no rx where to buy cephalexin online without rx omnicef shelf life alli 120 pills herbal suppliers buy cefixime with nizoral to purchase without a prescription topical ivermectin scabies online pharmacy technician schools indiana canadian family pharmacy legitimate neurontin lawsuit settlement aceon wanted online review amantadine pill canadian hyzaar from canada pravachol without rx how to use acai boost pills remeron online in usa get confido toronto cyklokapron medicine children tesco pharmacy bridgend opening hours what does ginseng do to you vpxl pas cher italie cheap car parking liverpool airport indian generics online pulmicort phenergan buy online uk discount ephedraxin nitroglycerin tablets no prescription is atorlip-5 a prescription drug generic female cialis switzerland acyclovir zovirax 800 mg bactroban online pay paypal ordering tadacip here in canada renagel shelf life can you buy atacand pharmacy generic is generic hyaluronic acid available in usa buy diakof hong kong mims malaysia nizoral 100 cost of zyrtec without insurance does hyzaar cause weight gain vipps pharmacy canada viagra free coupon for midamor xanax online no prescription legal fertility drug bromocriptine parlodel singulair discount coupons will generic protonix available order prilosec 10mg optumrx tucson az phone number where is game of thrones filmed lotensin prices prednisone 20 mg dosage instructions decadron costco original glucophage online how many mgs of trazodone does it take to overdose buy valtrex tablets canada discount moduretic mg comprar prazosin portugal missed my last dose of clomid bentyl tablets 10 mg online cytotec overnight delivery buy epivir-hbv bulk ou acheter du propecia clomid us companies only tapering prednisone dose dogs erythromycin gel buy online where to buy lamisil ointment best online pharmacy generic sinemet what is rocaltrol is there a generic for glucophage minocycline mg tablet olanzapine teva 20mg why has haldol been discontinued getting bactroban in australia forzest comprar viagra samples free pfizer 100 mg yagara benefits of aspirin against cancer quiero comprar asacol buy olanzapine australia us online pharmacy no prescription reglan viagra 4 hour warning price ventolin canada anafranil online canadian arava israel agriculture is decadron available on line in canada do you need rx levlen hydrochlorothiazide cost of generic lipitor at cvs promethazine online legally no script bupron mg suprax generic equivalent common side effects of thyroid medication billig keftab online kaufen cheapest place to buy lantus solostar how long does it take for daily cialis to work buy prilosec online in usa how to get serophene on line cheapest live rock for sale motilium in the uk now augmentin capsules valtrex tablets uk baclofen pump cost what is tamoxifen citrate purchase provera 10mg generic buy metformin mg online for elocon canada companies only alli coupon walgreens free coupons ponstel 250 mg generic buy levothroid inhaler canada canadapharmacyvagra800mg what types of xenical are there clarithromycin dose for adults clonidine uk online drug market order tamoxifen uk buy cheap alli buy liverpool tickets match cheapest herbal viagra uk alli coupons and samples diet cost of cipro annual returns is metronidazole gel available over the counter cheap dostinex online get zerit las vegas apcalis sx online pay paypal back pain relief without medicine buy bactrim from india western drug clomid viagra super active barato zyprexa zydis generic what is the dosage for children;s motrin buy viagra over counter spain increasing sperm count supplements can you buy alli over the counter diet pills prazosin next day shipping grifulvin v non perscription countries buy ed pills on line canadian pharm compare prices purim promethazine dosage during pregnancy prograf order on web methotrexate sale canada order propranolol online in usa prescription estrace cream genuine cipro big discount viagra secure pharmacy in franklin tn order zyvox canada para que se usa el medicamento bactrim can i make amitriptyline buy dipyridamole uk order micronase online in usa get doxycycline over counter getting chloramphenicol in australia furosemide drug store online cheap rumalaya liniment buy online mercaptopurine to treat crohn;s disease finpecia medication order ephedraxin without insurance tenormin no prrescription generic actoplus met for sale on line where can i get estrace types of insulin uk can you only get prinivil on prescription accutane before and after acne.org no prescription needed buy lamisil online top 10 online sustiva sites best price for real metformin astelin pills drug sales rep can i take half a tablet of cialis aciclovir 400 mg tablet haldol from usa ditropan tablets uses current price caverta how to order bentyl online prinivil online legally diovan pct buy sales 2009 generic cozaar when will alli be available in canada ventolin inhaler pregnancy category legal buy cordarone online canada renagel 800 use keflex australia the online drugstore actoplus met geriforte discount trusted finpecia seller cialis sale uk pill generic cialis prices uk best generic viagra jelly sites us pharmacy online promethazine que es ciprofloxacino normon jobs in cipla pharmaceutical company baddi order biaxin online no prescription with a visa robaxin online overnight buy cialis daily use does viagra work older men nitrofurantoin 100 mifepristone and misoprostol online order priligy uk pharmacy buy lisinopril 20 mg no prescription how to purchase evista online where can you buy water pills over the counter fluoxetine tablets depression can you only get triamterene on prescription nolvadex generic drug buy amaryl 10 canada levitra on line health canada flagyl er cilias deliery to po.box without prescription lamictal dose pack what does lipitor pill look like all prescription pills that get you high does saw palmetto make women gain weight best price for levitra pyridium 40mg how to buy aygestin in london where can you buy hydrochlorothiazide hctz glycomet 1000 sr cholesterol-lowering generic lipitor recalled for glass particles diclofenac potassium 50 mg tablets zaditor perth australia arimidex woldwide shipping acticin limited india levitra no prescription uk low prices danazol pas cher italie where to emsam no period after clomid cycle buy erythromycin online with no prescription mexican pharmacy no prescription atorlip-10 order lotensin pills alligator snapping turtle for sale philippines abilify from canada buy protonix 80 mg online canada and femara no prescription cleocin gel zyprexa by mail hyzaar side effects headache medrol dose pack side effects weight gain how long does it take for bactrim to help a uti is there a drug comparative to lotrisone get pulmicort las vegas antivert overnight methylprednisolone 4mg dosepak 21;s side effects viagra brand canadian drugs prandin generic release date buy vytorin online reviews brand name voltaren online canadian online pharmacy retin a i need viagra cause you;re too ugly to turn me on lyrics cheap zithromax 1g do i need a prescription for nimotop silagra to buy in the canada without a prescription capoten paypal what are the side effects of ciprobay ethinyl estradiol side effects robaxin without actonel no prescription compare prices levaquin online no prescription femara for infertility pcos zyvox cost us drugs current price zyprexa half price viagra soft what is bupropion for generic geriforte syrup cost bactrim suspension rxlist can you take tulasi daily comprar accutane sem receita trazodone where can i buy asian indian alliance ohio buy brand torsemide how to buy finasteride online voltaren 50 mg tabletten dosierung clomid ovulation calendar what are the best weight loss pills over the counter to buy augmentin in uk sildenafil generico in farmacia 4 main types of drugs can you take sleeping pills with trazodone what is prednisone 20mg womenra, canada buy chloromycetin eye ointment licensed apply to wal-mart pharmacy online how long to use zoloft pharmacy drugs and their uses best generic silagra review viagra online review where to buy super hoodia 2000 new gonorrhea treatment guidelines what is motilium drugs can you buy zithromax online effexor er vs effexor xr cialis made in china sildenafil citrate chewable tablets 100mg cialis professional canada bactrim interaction with birth control pills chloramphenicol tablets 150 mg metoclopramide iv shortage lov cost lady era is viagra legal in egypt order live crawfish alphagan rxlist erexor for men sale in uk online pharmacy uk himplasia can i buy promethazine codeine syrup over the counter micronase echeck buy cheapest orlistat dilantin brand positioning tesco pharmacy cialis price low price effexor xr uk furosemide dose for cats toradol tablets dosing coversyl plus cough why is there a shortage of speman finast 40mg buy sumycin singapore long term side effects of elavil were to buy prednisolone tablets 5mg brand viagra generic equivalent brand name remeron online pharmacy that sells lady era Purchase levitra 5mg online buy albuterol australia over counter sominex aleve weight gain long after accutane alcohol hydrochlorothiazide mg canada sale order apcalis sx hydrochlorothiazide canada sale order januvia online uk citrato de sildenafila sandoz prec,o cephalexin 100 ou acheter alliance paris comprar adalat original en madrid buy actavis promethazine codeine online legal to buy trial erection packs 1 celebrex roche precio argentina buy adalat 300 mg chlamydia treatment azithromycin alcohol cobra 120 sildenafil citrate tablets do i need a prescription for evista effexor xr india no prescription lipitor generic manufacturers accutane results after 3 months best place to buy baclofen in usa cialis price in australia buy testosterone online in chicago effexor reviews 2012 culturismo & fitness suplementos zentel albendazole suspension cipla field call download que es mejor el cialis o el viagra comprar brahmi portugal brand menosan buy yasmin maximum dosage canadian pharmacies online ratings generic claritin d price promethazine hcl usage non prescription extendaquin pharmacy trileptal generic equivalent buy tadacip 5 buy trial erection packs 2 paypal where do i buy betapace what is voltaren ec 75 mg canadian food and drug inspection agency buy prandin in ireland apply costco online application dostinex 100mg buy genuine imitrex best price 1 man 1 jar official video atrovent generic order zanaflex online no prescription maxalt for migraine user reviews tricor new zealand where can i get viagra cheap where to get bactrim pct doxycycline hyclate malaria prevention what do risperdal pills look like etodolac 20 mg silagra canada overnight delivery best online canadian pharmacy no prescription viagra buy nitroglycerin 80 mg online misoprostol dose minocin cheap uk brand name mestinon online birth control pills for sale no prescription can buy hytrin online cheap maxalt pills nombres de pastillas para la ereccion nizoral 2 percent shampoo reviews buy trileptal cheap buying cozaar using paypal buy alli uk weight loss glimepiride side effects vision para que se usa el provera where to buy finpecia uk finasteride erexor weight gain prozac usage feldene buy online ireland buy beta blockers online viagra alternative herbal supplement elocom mas'c' stosowanie brand nizoral for sale kamagra gold australia levothroid online pharmacy no prescription best price for real methotrexate nizoral where to get safe to buy generic yagara from canada feldene tablets dosage what does zantac do walmart pharmacy voltaren gel percentage of illegal drugs from mexico all types kytril pills ditropan perth australia comprar isoniazid original en madrid canadian pharmacy indinavir mail-order chloramphenicol accutane lawsuit newsome law firm buy tablets online order lamisil is advair generic ciprofloxacin hydrochloride tablets 500 mg what does gasex can cialis fail can cozaar pills be cut in half celebrex visado original elavil online buy moduretic in usa marmot lithium membrain sale cardura australia price lowest priced isoptin where to get fucidin pct orlistat cheap uk over counter chloroquine generic advair diskus online discount haridra cheap price mircette pill canadian sale online advair diskus cod keflex antibiotic and alcohol doxazosin 100mg buy aleve 200 ct price top 10 online calan sites what happened to allie brosh 2013 amantadine rxlist prednisolone canada online no prescription can we trust atarax online paxil dosage for depression how to take enteric coated aspirin ropinirole xl 2mg buy ciprofloxacin online generic viagras england pharmacy fucidin results forum lov cost hytrin buy zestoretic 40 benemid australia price order beconase aq medication by mail zyprexa purchase ireland emsam medication where to buy when is nexium going generic cialis professional overnight pharmacy duphalac side effects pregnancy retino-a cream 0,05 prices cvs best place to buy roxithromycin viagra next day uk delivery tadalis sx 5mg tablets buy viagra canada using paypal como comprar fucidin differin from usa pharmacy sinemet is indicated in the treatment of what disease buy chloramphenicol online india fda approved uses for cialis lariam class action lawsuit plavix dose in acute mi amantadine online cheap www.cialis.and viagra com what class of drug is danazol can us citizens buy prescriptions from canada xenical 100 buy medrol tablets australia exelon energy kennett square pa where can i buy viagra soft tablets what types of eulexin are there where to carbozyne starlix women buy sustiva canadian pharmacy where to buy dostinex online levitra viagra cialis comparison xenical shortage july 2012 cheapest place to buy living room furniture canadian pharmacy order erection packs 11 sumycin without insurance cialis 20mg lilly 12 stu"ck buy methylprednisolone 4 mg. erythromycin 40mg generic synthroid usa pharmacy buy canada no prescription for norvasc buy generic levitra super active with bonus florida panthers purim buy prednisolone 5mg for cats buy cheap exelon zyprexa zydis dosage forms buy online mentat ds syrup generic generic toradol no prescription sale neurontin viagra plus medication online ivermectin over the counter uk what is the difference between lanoxin and digoxin tadalis sx for dogs buy cheap styplon sale uk free cialis offer prednisolone 20 mg synthroid pills by color buy allegra quick cost of crestor 5mg artane medication online advair no rx mail order generic risperdal clomid for men how long non prescription januvia pharmacy erythromycin for acne online pharmacy cost of robaxin methotrexate prices usa unicare pharmacy artane castle cardizem generic drug get prescription without insurance champix tablets wikipedia mentat phone orders buy actos uk pioglitazone cheap cheap gabapentin no prescription generic sarafem paypal the online drugstore singulair mometasone furoate ointment 0.1 eczema sumycin contraindications chloroquine online meds yasmin indian restaurant newcastle emlyn canadian alliance of student associations 2010 ottawa shuddha guggulu online canada accutane 5 mg kaufen indocin for dogs buy dostinex generic mexico amitriptyline without prescriptions stardust artane levitra professional where to buy in canada motillium cheap where can i purchase skelaxin benefits of acai pills buy coated diclofenic sodium online discount rx glasses online periactin quanto costa eltroxin dosage side effects wellbutrin shopping addiction can norvasc get you high ventolin price uk where is the best deal on viagra online pharmacy drugs that get you high fosamax from canada methotrexate monitoring rheumatoid arthritis zovirax while pregnant avodart online in us to buy elavil in uk allegra allergy australia prescription solution by optumrx retin-a ge from usa pharmacy mexican mail order pharmacies aricept for purchase without a prescription amoxil online buy taking 100mg clomid twins guardian pharmacy singapore contact us alphagan online in canada overseas pharmacy no prescription rumalaya forte dieta definicion culturismo y suplementos promethazine theoclate overdose side effects of leukeran in cats what does bactrim treat does clomid work better than femara greek pharmacy online doxycycline for dogs with kennel cough cymbalta rx number best inderal prices resources for sinemet flomax shopping atorlip-10 prescription coupon buy deltasone australia tricor cost walmart clomid for sale in canada cheap diamox 100 mg donde puedo comprar tetracycline penegra price in pakistan us pharmacies online that sell amaryl dilantin spain over counter levitra professional daily use reviews trental 40 mg pharmacy Purchase viagra 50 mg