Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start arrow Blog arrow Scenariusz akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Scenariusz akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mgr Iwona Gawdzik   

  SCENARIUSZ AKADEMII Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

             W imieniu uczniów naszej szkoły, witamy serdecznie wszystkich zaproszonych gości na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prosimy o wysłuchanie części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy szóstej.

 Jak zapewne każdy wie, w każdej szkole można wyróżnić dwie grupy społeczne.  Jedna to uczniowie, a druga nauczyciele. Największą gafę, jaką można popełnić w tej instytucji, to pomylenie nauczyciela z uczniem. Aby się przed tym ustrzec, polecamy instrukcję rozróżniania tych dwóch gatunków...

            Osobnik (w szkole na ogół płci żeńskiej), który siedzi z przodu za biurkiem i coś tam mówi z mądrą miną lub przechadza się po klasie, zagląda do zeszytów i wymądrza się, że ktoś coś źle napisał, przekonuje, że „żołnierz” piszemy  na początku, a nie końcu przez „ż”, bo to drugie wymienia się na „r” – to na pewno nie jest uczeń. Jeśli biedne dziecko upiera się przy swoim, to i tak nic nie wskóra, bo nauczyciel „naocznie” udowadnia mu swoje racje podtykając pod nos słownik ortograficzny. A może ten co ten słownik napisał, pomylił się, albo był z natury przekornym tzn. dowcipnisiem? Kto to wie? Poeci to przecież też literaci, a piszą z błędami i bez przecinków!

            Nauczycielkę (rzadziej nauczyciela), szczególnie w młodszych klasach, można rozpoznać też po tym, że jak już jej struny głosowe od krzyczenia pękną, to stuka linijką w biurko. Właściwie to nie wiem, po co ten wysiłek, przecież i tak całej klasy nie przekrzyczy.

            Ci inni, to znaczy nienauczyciele, czyli uczniowie, też są na lekcjach łatwo rozpoznawalni. Przede wszystkim jest ich nieproporcjonalnie więcej. Od tej ilości uczniów dwoi się i troi w oczach – prawdziwy „atak klonów”! W tym tkwi ich siła. Na lekcjach kręcą się, huśtają na krześle, jedzą i pija nad książkami zeszytami, albo pod ławką, rzucają do siebie lub w siebie papierkami. No i obowiązkowo żują gumę (z braku takowej może być i gumka do ścierania). Niektórzy nic nie robią oprócz nieszczęśliwie znudzonej miny i tylko od czasu do czasu zdobędą się na wysiłek, żeby bąknąć lub wrzasnąć obrażonym tonem: Przecież ja nic nie robię! Jakby tego nie było widać gołym okiem!

            Nauczyciela można też bez trudu rozróżnić przy tablicy. Uczeń to ta osoba, która przy tablicy stoi niepewnie, słania się pozbawiona jakiegokolwiek oparcia, nasłuchuje czujnie, bo może ktoś się zlituje i coś podpowie, rozgląda się nieporadnie po klasie. Przykłada na moment kredę do tablicy i natychmiast cofa rękę, jakby w obawie, żeby tej w miarę czystej (albo i nie) tablicy nie pobrudzić na biało. Wydaje przy tym przeciągłe lub urywane dźwięki typu: eee, no więc, to będzie..., tego..., yyy..., hmm... lub podobne.

            Osobnik zwany nauczycielem zachowuje się przy tablicy całkiem inaczej. Gdy już zacznie na niej pisać, to nie wie, kiedy skończyć. Tak to go wciąga, że stawia różne znaczki w tempie  karabinu maszynowego. Zamaże całą tablice, odwraca się do klasy i półprzytomnie, niczym w transie, zadaje pytanie retoryczne: „rozumiecie”? Dla świętego spokoju lepiej odpowiedzieć : „tak”. Wtedy nauczyciel ściera tablicę i znowu po niej smaruje. Sam się też przy okazji kredą umaże. Mówi coś, nie wiadomo, do kogo, bo przecież na plecach oczu nie ma i można robić co się chce. A ten zapaleniec nawet dzwonka na przerwę nie słyszy! I dziwi się: „To już? Te lekcje są takie krótkie”.

            Z kolei wszyscy uczniowie marzą o następnej przerwie. Ledwo się jedna skończyła. Tylko czemu przerwy są takie krótkie, a lekcje takie długie? Powinno być odwrotnie! To gwałt przeciw prawom dziecka! Trzeba będzie napisać list otwarty do międzynarodowego trybunału, żeby wreszcie to zmienili. Wracając do tematu – o przerwach to bardziej myślą ci duzi niż ci mali. Wiadomo, człowiek mądrzeje z wiekiem i wzrostem. Podrosną to też zmądrzeją.

            Szkolne dzieci można porównać do bardzo miłych zwierzątek: koników, małpek, piesków, kotków... Zmienia się to jedynie podczas przerw. Korytarz staje się wybiegiem dla dzikich koni, rozwścieczonych psów i kotów, skaczących małpiszonów. Dzieciarnia galopuje, staje dęba, wydaje przeraźliwe dźwięki, kopie, skacze, drapie, gryzie, pluje... Na korytarzu wszystko drga, wiruje, tętni... Szkolne mury muszą być betonowe. 

            Nauczyciela i ucznia można rozróżnić też po wzroście. Ale nie zawsze. Przy maluchach z klas I – III nauczyciel jest największy, przy gimnazjalistach – najmniejszy. Najgorzej to przy uczniach IV – VI. Tu ich po wzroście nie rozróżnisz. Musisz bardziej się wysilić i patrzeć uważnie: nie ma jaskrawego makijażu, kolczyka w nosie, paznokci pomalowanych na czarno, a włosów na zielono? To on – nauczyciel. Już go wytropiłeś. Jeśli to osobniczka i do tego nie ma dekoltu do pępka i gołego brzucha, możesz być pewny, że to nie uczennica.

            Jeśli dostosujesz się do moich wskazówek, zawsze bezbłędnie wytropisz nauczyciela w szkole. Co może ci się przydać, bo nie ma nic gorszego niż podejść do ucznia zacząć z nim gadać o szkolnej beznadziei, umówić się na wagary i dopiero wtedy zauważyć, że to jest  nauczyciel.

      Jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał, w jaki sposób odróżniamy nauczyciela od ucznia, proponujemy bardziej obrazowy sposób...

Wszystko dla nauczyciela – pokaz mody nauczycielskiej

-        Dzień dobry. Jesteśmy przedstawicielami firmy „ABSURD & COMPANY”. Witamy serdecznie całe grono pedagogiczne i zaproszonych gości na okolicznościowym pokazie mody nauczycielskiej.

-        Nasze hasło brzmi: „Z NAMI ŁATWIEJ, Z NAMI RAŹNIEJ, Z NAMI WYGODNIEJ”.

-        Już za chwilę przedstawimy kilka strojów, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej wprost nie może się obyć.

-        Nasza tegoroczna oferta zyskała już aprobatę Ministerstwa Opieki nad Nauczycielem i jest pomocna we wdrażaniu nowego systemu oświaty.

-        Zapewniamy też, iż specjalnie dla państwa obowiązują dziś ceny promocyjne, a zamówienia zbiorowe będą realizowane nawet po kosztach producenta aż do wyczerpania zapasów. 

-        Prosimy o życzliwe przyjęcie i uważne rozpatrzenie naszej oferty.

-        Przypominamy, że nasza bogata oferta dostępna jest w wyjątkowo przystępnych cenach przystosowanych do możliwości każdej nauczycielskiej kieszeni.

-        Dzisiaj nasze unikalne kreacje sprzedajemy za kilkanaście bądź kilkadziesiąt uśmiechów pedagogicznych . Mamy nadzieję, że nasze niepowtarzalne stroje spełnią wasze oczekiwania i zyskają powszechną aprobatę.

-        Stroje, które za chwilę pokażemy, będą waszym naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w dobie reformowania oświaty.

-        Na początku strój dla nauczyciela matematyki.

-        Każdego matematyka powinno wyróżniać odpowiednie nakrycie głowy. Jednoznacznie wskazuje ono, iż nauczyciel znajduje się w czynnej służbie u królowej nauk.

-        Współczesny nauczyciel matematyki nosi obszerny strój z motywami matematyczno – zoologicznymi. Długotrwałe używanie tego stroju sprawia, że już wkrótce 100% uczniów zmierzy się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego i kangurzymi susami przeskoczy do rozwiązywania zadań z matematyki wyższej.

-        Natomiast gęsty nadruk gwiazdek zawsze można wykorzystać do codziennego treningu arytmetycznego, gdyż można na nich ćwiczyć podstawowe działania matematyczne. Możemy gwiazdki dodawać, mnożyć, dzielić, potęgować. Nie radzimy tylko odejmować, ponieważ wynik mógłby się wyzerować, co by zubożało strój.

-        Niezbędnym dodatkiem do stroju jest torba na podręczne przyrządy matematyczne, ponieważ dobry matematyk zawsze znajdzie czas na to, aby coś zmierzyć, wykreślić, porównać bądź zbadać zależności geometryczne.

-        Satysfakcja z wyboru tego stroju jest ogromna i rośnie proporcjonalnie do czasu używania!

-        Serdecznie namawiamy do zakupu, całość kosztuje tylko 50 uśmiechów nauczycielskich.

-        A teraz funkcjonalny i wygodny strój dla nauczyciela przyrody.

-        Ubiór ten zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie „Czas dla zielonych”.

-        Kolor stroju nauczyciela przyrody jest kolorem nadziei na lepsze jutro oświaty polskiej. Badania potwierdziły, że rozpowszechnianie tego koloru wśród nauczycieli sprawia, że uczniowie samoistnie zdają sobie sprawę, jak zielono mają w głowach i ochoczo zabierają się do pracy twórczej!

-        Kreacja ta pozwala również na ustawiczne szerzenie idei ekologicznych!

-        Nosimy do niej finezyjny kapelusz, który jest równocześnie miernikiem kwitnienia wiedzy przyrodniczej w klasie. Doskonale chroni on też nauczyciela przed szkodliwym działaniem dziury ozonowej. 

-        Do całości zakładamy kalosze szczęścia zaprojektowane przez firmę „ANDERSEN i Spółka”. Obuwie to pozwoli nie tylko robić siedmiomilowe kroki w szerzeniu ekologii, ale również umożliwi bezpieczne poruszanie się po grząski gruncie przeładowanych programów nauczania.

-        Uzupełnieniem stroju jest funkcjonalna torebka Glob 2003, dzięki której przypominamy otoczeniu, że Dzień Ziemi trwa tak naprawdę przez cały rok. Projektant ubioru zapewnia, że do jego uszycia będzie się przeznaczać materiały recyklingowe, co niewątpliwie zwiększy atrakcyjność stroju. 

-        Strój dla nauczyciela historii jest jego naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w nawiązywaniu do przeszłości. Stylistyka ubioru wzorowana jest na XVI – wiecznych strojach z epoki złotego wieku kultury polskiej i wyraża nadzieje, że takowe czasy jeszcze nadejdą. Strój uzupełnia podręczna łopatka ułatwiająca dokopywanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy, gdy inne sposoby już całkiem zawiodą. Nowoczesny nauczyciel historyk nosi także przy sobie urządzenie opatentowane przez obywatela Amora. Pozwoli ono wszędzie wzniecać zapał i miłość do historii.

-        A teraz uwaga, mamy już na wybiegu hit sezonu! Nowatorski strój dla nauczyciela bibliotekarza! 

-        Składa się on z obszernej spódnicy zaopatrzonej w wygodne kieszenie, dzięki którym bibliotekarz ma przy sobie ukochane książki i wszędzie, gdzie przebywa szerzy kulturę czytelniczą. Wypustki umieszczone przy pasku od spódnicy przypominają, że każdą książkę należy czytać od deski do deski. Odpowiednio dobrany atrakcyjny stroik, biżuteria, torebka oraz wygodne obuwie pozwoli każdemu bibliotekarzowi bez problemów poruszać się po ścieżce czytelniczo – multimedialnej.

-        Uwaga! Trwają pracę nad zmodernizowanym zakryciem głowy, tak aby za pośrednictwem hiperłącza każdy bibliotekarz miał bezpośredni dostęp do inetrnetu!

-        Podkreślamy również, że szanujący się bibliotekarz nosi przy sobie podręczną, do której zbiera każdy grosik na zakup nowych książek.

-        Cena ubioru jest bardzo przystępna, a korzyści płynące z jego noszenia niewspółmiernie wielkie!

-        Nauczyciel dużą część dnia przebywa w klasie. A zatem przedstawiamy stój klasyczny. Jest to kreacja o wdzięcznej nazwie „zaślubiny z zawodem” dla nauczyciela polonisty. Oto nasza kreacja ślubna!

-        Zwracam uwagę na jej anielsko - baśniowy charakter, co niewątpliwie podkreśla anielską cierpliwość polonistów w wysłuchiwaniu uczniowskich bajek na temat przeczytanych lektur. Biel prezentowanej sukni synchronizuje z bielą nie napisanych jeszcze wypracowań. Z przodu kreacji umieszczono wspaniałe narzędzie do wałkowania zasad gramatyki polskiej oraz prostowania stylu uczniowskich wypowiedzi pisemnych. Z boku nauczyciel polonista trzyma ozdobną sakiewkę, w której przechowuje zapasy proszku do niwelowania wulgaryzmów ze współczesnej polszczyzny. Stój uzupełnia niezawodna w użytkowaniu miotełka do wymiatania błędów ortograficznych z uczniowskich zeszytów. O tym że obcowanie z literaturą dodaje skrzydeł, świadczy tył sukienki. Nauczyciel swobodnie umieszcza tu teksty z bieżąco omawianej lektury, czym podnosi jej znajomość wśród swoich uczniów. 

 

Piosenka: „Nauczycielom”

ref. Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia,

      z serc naszych płynie dzisiaj pieśń.

      Przyjmijcie ją tak ziemia ciepły deszcz,

      Niech zakwitną bukiety naszych serc.

I.                 Jest taki szczególny jeden dzień w którym serca wszystkich biją raźniej

a oczy wyrazić chcą - dziękuje i dłonie są drżące i gorące.

ref. Wyśpiewać dziś chcemy...

II.               W tym dniu życzenia łączą  się jak kwiaty w wielobarwny bukiet

i płyną do tych, którzy uczą nas jak wspinać się na szczyt przeznaczenia.

ref. Wyśpiewać dziś chcemy... 

 

 

      Gdy uda nam się już odróżnić nauczyciela od ucznia wejdźmy na chwilę do sali lekcyjnej.

Oto krótkie scenki z życia pewnej klasy:

Krótkie scenki z życia pewnej klasy.

Na scenie biurko dla nauczycielki, ławki i krzesła dla uczniów. Przed lekcją bałagan; uczniowie rozmawiają głośno, rzucają kulkami z papieru. Wchodzi nauczycielka, ucisza klasę, otwiera dziennik, rozpoczyna zajęcia.

Nauczycielka: Dzień dobry, moi kochani!

Uczniowie: Dzień dobry, pani!

Nauczycielka: Sprawdzę obecność. Adamczyk Piotr!

Piotr: Jestem:

Nauczycielka: Beksa Aleksander!

Beksa (płaczącym głosem) Jestem, pani profesor.

Nauczycielka (miłym głosem): Lizus Tola!

Tola: Obecna!

Nauczycielka: Łobuz Krzysio! (brak odpowiedzi- Łobuz rozmawia z Piotrem) Łobuz Krzysio!

Krzysio: (od niechcenia) Jestem.

Nauczycielka: Przypomnijcie mi proszę, co było na dzisiaj zadane.

Lizus: Zadane było wypracowanie na temat „Moje ulubione zwierzę”.

Nauczycielka: Dziękuję. Proszę, niech swoją pracę przeczyta... Piotr.

Piotr: Moim ulubionym zwierzakiem jest kotka. Kotka urodziła we wtorek dwa kociaki.

Nauczycielka (po krótkiej chwili): Czy to już koniec? Czy nie za mało?

Piotr (od niechcenia): Myśmy się też zdziwili. Poprzednio miała ich pięć. 

(Wybucha śmiech)

Nauczycielka (po uciszeniu klasy) Dosyć! Trója! Proszę, niech przeczyta... Beksa.

Beksa (płacząco) Ja wolę, żeby pani sama przeczytała!

Nauczycielka: Dobrze, przynieś zeszyt! (krótka przerwa na przeczytanie tekstu). To wypracowanie jest nawet dobrze napisane... Kto je napisał? Twoja matka, czy twój ojciec?

Beksa: Nie wiem, proszę pani. Ja już spałem.

Nauczycielka: No to dla matki lub ojca szóstka, a dla ciebie pała. Siadaj! Kto jeszcze chce przeczytać, co napisał?

Łobuz (wyrywa się) Ja proszę pani! Ja!

Nauczycielka: Ty? Ciebie mam już powyżej uszu! Chciałabym być twoją matką przez tydzień, już ja bym ciebie nauczyła...

Łobuz: Ależ ja dzisiaj jeszcze nic złego nie zrobiłem! (przygląda się dziwnie nauczycielce)

A zresztą dobrze, proszę pani! Porozmawiam o tym z moim tatą....Może się zgodzi! (wybucha śmiech)

Nauczycielka: (ucisza klasę): No, tego już naprawdę dosyć! Lizus, przeczytaj mi swoją pracę domową! Niech się trochę odprężę!

Lizus: (wstaje, przymilnym głosem rozpoczyna czytanie) Dobrze, proszę pani! Czytam! –

Chciałabym bardzo mieć własne zwierzę, ale mama na żadne nie chce się zgodzić! Ale gdyby się na nie zgodziła, to byłaby to złota rybka. Byłaby ona nie tylko moim ulubionym zwierzakiem, ale i... pani. Spełniałaby nasze marzenia i bylibyśmy wtedy bardzo, ale to bardzo szczęśliwi.

Nauczycielka: (rozmarzona, z zadowoleniem): Pięknie! Szóstka! Powinniście brać przykład z Toli! Siadaj! (zamyka dziennik, podchodzi do tablicy) Piszemy temat lekcji. Nasze zwierzęta domowe. (wybuchają niekontrolowane przez nauczyciela wypowiedzi uczniów)  

Piotr: Ja mam psa Fafika!

Beksa: My mamy kanarka!

Lizus: U cioci jest akwarium z rybkami.

Łobuz: A my mamy kurczaki....w zamrażarce! (wybucha śmiech, nauczycielka na krótko znika za parawanem, na scenę wchodzi narrator).

Narrator: Z lekcji przyrody przenieśmy się na krótko na lekcję matematyki. Nauczyciel, jak to zwykle bywa na początku lekcji, sprawdza obecność i...

Nauczycielka: W klasie jest was czworo. Jednego dzisiaj nie ma. To ilu was jest? (uczniowie zgłaszają się. Nagle rozlega się głośne stukanie butami, Łobuz wbiega w zniszczonym stroju do klasy).

Nauczycielka: Czekajcie! Już są wszyscy! (do Łobuza) Łobuz, dlaczego się spóźniłeś na lekcje? 

Łobuz: (z przejęciem): Bo, jak szedłem do szkoły, to napadł na mnie uzbrojony bandyta.

Nauczycielka (ogląda Łobuza, wystraszona): O Boże! Dziecko! Czy nic ci się nie stało?

Łobuz: Owszem. Zabrał mi zeszyt z praca domową! (śmiech)  

Nauczycielka: (donośnie) Dosyć tych fantazji! Siadaj! Masz spóźnienie!

(Łobuz podchodzi do krzesła, ale nie siada)

Nauczycielka: Dlaczego nie siadasz?

Łobuz: Bo tata podpisał mi wczoraj dzienniczek.

Nauczycielka: Zobaczymy, co będzie jutro, jak dzisiaj podpisze uwagę! Siadaj! – A teraz zadanie! Słuchajcie uważnie! – Jakie działanie trzeba zastosować, żeby z czterech desek zrobić osiem desek. – O, proszę, Beksa! Co za niespodzianka!

Beksa: Trzeba zrobić piłowanie, proszę pani! (śmiech).

Nauczycielka: Cisza! Co za bzdury wygadujesz! – Dam ci jeszcze jedną szansę! – Masz osiemnaście jabłek. Zjadłeś dwa, to ile ci zostało? (słychać podpowiadanie).

Beksa: Nie wiem. Wczoraj liczyliśmy na śliwkach. (śmiech, pojawia się narrator).

Narrator: Humor lekcyjny można by mnożyć długo. Lecz dzisiaj jesteśmy po to, by złożyć wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia.

 

Piosenka: “Wiatr chodzi po niebie”

I.          Wiatr chodzi po niebie obłoki pasie i blaskiem złocistym lśni szyba w  klasie

             A błękit jak strumień się z góry toczy ma Pani wesołe, dobre oczy.

Ref. Dziś piosenkę mamy dla Niej, pełna jest serdecznych nut.

        Niech tę piosenkę przyjmie Pani w darze za Swój trud.

II.               Kalina, kalina! A ptak w zieleni to skacze, to ćwierka wśród chłodu zieleni

To ćwierka to śpiewa! Wiatr w szybę dmucha. My także śpiewamy, Pani słucha.

     Tak naprawdę, takie sceny nie zdarzają się w naszej szkole.

Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za Wasz trud, drodzy Nauczyciele. Przyjmijcie od nas - waszych uczniów – najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy Wam spokojnej pracy i wiele satysfakcji z niej płynącej. Dobrego zdrowia i samopoczucia. Spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów. 

Odzwierciedleniem naszych życzeń niech będzie jeszcze tych kilka wierszy polskich poetów i piosenka. 

Uczeń:

Cóż dziś możemy 

Złożyć Wam w ofierze.

Czy tylko te serca 

na białym papierze?

Klasy razem: 

Nie!

Uczeń:

Również młode serca,

Co nam w piersi biją,

A NAUCZYCIELE

Niech nam 100 lat żyją!

Przecież nasze losy 

składamy w ich ręce,

więc nasze życzenia, 

to 100 lat i więcej!

Przedstawiciel kl. 0

Nasza pani jest kochana, 

zawsze ma dla dzieci czas.

Zwykle pani śpiewa dla nas,

ale dziś posłucha nas.

Pani umie radę znaleźć,

kiedy ktoś kłopoty ma.

Pani się nie boi wcale

ani myszy, ani lwa.

Pani dużo wie o kwiatach, 

wie, co nocą robi jeż.

Gdyby szła na koniec świata,

pewnie poszlibyśmy z Panią też.

Proszę Pani, proszę Pani

my lubimy panią tak,

że jak Pani nie ma z nami 

nawet lizak traci smak.

Uczeń kl. I

To Ona, czujna, cierpliwa,

z troską serdeczną i szczerą, 

czuwa nad piórem i ręką,

nad naszą pierwszą literą.

To Ona wita cię w progu, 

jak własne wita się dzieci. 

To Ona uczy cię patrzeć,

słyszeć i myśleć i świecić.

To Ona ma serce matki, 

które się cieszy i trudzi,

w drogę wyprawia cię mądrze,

uczy cię  świata i ludzi...

Uczeń kl. II

Niesiesz słowo mozolne,

słowo codzienne.

Patrz jak rośnie słowo, 

We mnie.

I jak nabiera mocy. 

Jak każdym rankiem szkolnym 

Wpisuje swoje życie 

W otwarte Kraju Karty.

Uczeń kl. III

W Dniu Nauczyciela

w dniu waszego święta 

staje przed wami 

dziatwa uśmiechnięta,

aby wam przekazać

najlepsze życzenia

i wyrazić słowem

dzisiaj swe pragnienia.

Niechaj w dobrym zdrowiu

płyną wasze dni,

niech się staną jawą

wasze piękne sny.

Niechaj trud wasz zawsze

plon obfity da,

niechaj wartość waszą

cała Polska zna.

Wiemy, jak wam ciężko

bywa nieraz z nami.

Trudna w szkole praca,

pojmujemy sami.

Lecz choć ciężka droga,

wzniosłe nasze cele.

Serce, co nas kocha,

Niech przebaczy wiele.

Uczeń kl. IV

Widzę, gdy wieczorem

Zapala się okno.

Drzewa po przelotnym

Deszczu w srebrze mokną.

I widzę, przy lampie,

Ktoś siedzi skupiony.

Pokój w jednostajnej

Ciszy pogrążony.

Na stole zeszyty

Piętrzą się pod górę –

I słyszę, jak po nich

Skrzypie pilnie pióro.

To nauczycielka

Poprawia zadania,

Ścienny zegar z wolna

Godziny wydzwania.

Więc nauczycielki

Pracę chwalę wierszem,

Pisząc go w takt rytmu

Rozśpiewanych świerszczy.

I pochwalam szkolne

Zeszyty i pióro,

Wieczór za oknami

Z księżycową chmurą.

Pochwalam plan pracy

Wśród niezmiennych godzin.

Światło nad książkami, 

W których czyn się rodzi.

Uczeń kl. V

Tyle jest zagadek na szerokiej ziemi,

że ciągle pytamy „dlaczego” i „po co”?

lecz jeśli czegoś dowiedzieć się chcemy,

nauczyciel zawsze służy nam pomocą.

Nauczyciel na zwyczajnej mapie,

co jest niby obraz tęczy malowany,

pokazać nie tylko kolorowy papier,

ale ląd prawdziwy, szumne oceany...

W książkach są litery – znaczki tajemnicze,

A co znaczą, nigdy by się nie odgadło.

Ale nasza pani i pan nauczyciel

nauczyli jak się czyta abecadło.

Co się w świecie działo kiedyś przed wiekami,

Jakie były ludy i jacy królowie,

Wiemy o tym sporo, bo nam nasza pani

już opowiadała i jeszcze opowie.

A nauka bywa ciekawsza od bajek,

Trzeba tylko słuchać i uważnie patrzeć.

Gdy wiedzy przybywa, to życie się staje

O ileż piękniejsze, ciekawsze, bogatsze.

Więc po latach, kiedy będziemy dorośli,

skończywszy szkołę – pójdziemy przez życie,

w naszych myślach, sercach i w naszej wdzięczności

zostanie na zawsze nasz pan nauczyciel.

Uczeń kl. VI

Za to, że wiemy, dokąd Wisła płynie

I gdzie się mieści Tatr najwyższy grzbiet,

I jakie nosił król Sobieski imię,

Że „rzekę” trzeba pisać przez „er zet”...

Za to, że wiemy co Kopernik zdziałał

I ile to jest siedem razy trzy...

Gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie

„Niedźwiedzica Mała...

Że rok ma trzysta sześćdziesiąt pięć dni...

Że tak dokładnie pamiętamy przecież

O tym, że woda przy stu stopniach wrze,

Że polskie statki płyną z portu Szczecin,

Że na wieży Mariackiej strażnik w trąbę dmie...

Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą,

(Przed nami jeszcze sporo szkolnych lat)

Za to składamy Wam dziś wiele życzeń,

Z nimi, jesienny najpiękniejszy kwiat!

Uczeń kl. VII

Dla Pani od polskiego

bukiecik maków polnych

biało czerwona róża

dla Pani od historii.

Dwie palmy smukłe, niby

w zeszycie kaligrafii

litera „I” dla Pana,

co uczy geografii.

Trzy razy trzy stokrotki,

stokrotnie na rysunku

dodane, pomnożone

dla pani od rachunków.

Kalina znad potoku,

z wierszem Lenartowicza

dla Pana co nas w nuty

zawile wtajemnicza.

Dla Pana od przyrody –

storczyki bardzo rzadkie,

dla Pana od fizyki –

gałąź jabłoni z jabłkiem. 

Uczeń kl. VIII

A my jeszcze raz,

A my jeszcze raz:

niech żyją po sto lat.

Niech żyją w zdrowiu,

niech im dopisuje szczęście!

Naszym NAUCZYCIELOM

Sto lat i jeszcze więcej! 

Opracowała: mgr Iwona Gawdzik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Thursday 28 August 2014, arjuna bark reviews order cialis sublingual pills cialis 5 mg tabletta seroflo buy canada craigslist new york rooms for rent does walmart accept rx relief card need buy abortion pills online buy misoprost capsules best thyroxine prices lipothin medication order levlen online cabaser delivery zithromax and birth control pills levothyroid online from uk ginseng usa antibiotics no prescription uk canada and propranolol half price oratane cialis now co uk finasteride tablets boots brand cialis comprar tretinoin 0,05 where can i buy canada and azurette rosuvastatin tablets uses side effects of birth control pills yasmin buy paroxetine online india blue xanax bars street price cafergot dosage too high florida xalatan gabapentine side effects long term use asda viagra price order dapoxetine without prescription cheap glycomet buy online tricor without subscription over the counter blog actos online over the counter oracea buy antibiotics online spain purchase synthroid pills trental canada online no prescription us online pharmacy no prescription snovitra super power retail cost of lipitor where to get advair diskus pct where can i buy pilex tablets zyprexa coupons discounts antabuse rx is there alternatives buy retin a without prescription canada and norvasc ordering viagra jelly usa generic plavix available when micardis side effects in men where to buy apo furosemida in canada safely how to use revia express care pharmacy buckeye zithromax coupon code omnicef overnight shipping cheap alfa flucon india pharmacy side effects of long term use of tamoxifen how much is clomid at walmart cialis jelly drug in mexico pharmacy glucophage 850mg discount nexium 40mg malegra fxt prices at costco cheap viagra melbourne support pharmacycustomercare com cialis from canada over the counter why has phenamax been discontinued prescription flagyl online lotrel drugstore.com round yellow pill bayer 20 order dramamine on line usa wigraine buy online canada estro noprescrition needed usa online pharmacy zithromax usa sale list of tetracycline medications canadian online pharmacy for zofran billig buspar online kaufen buy aciphex from mexico online natural treatment for erectile dysfunction in young men where can i buy doxazosin mg nordette no prescription needed vasotec cheap mexico pharmacy fast viagra soft deleviery buy omnicef without a subscription what is the recommended dosage for buspar all types lincocin pills motilium over the counter usa buying lexapro using paypal flonase over the counter reviews pravachol order diabecon online ordering generic protonix cost cilest usa no prescription buy fasigyn tablets india emsam withdrawal side effects order innopran xl lowest price best place to buy mometasona in uk what does minocycline look like l thyroxine buy india order meloxicam enolat online without rx actonel generic form buy tizanidinum hong kong where to purchase levaquin much does clomid cost walgreens buy zertalin online cheap pill rx health order seroflo products yasmin pill reviews for acne digoxin online bestellen albendazole no perscription celexa long term usage buy v gel 200 buy vytorin pills in the australia diclofenac sodium buy buy stromectol tablets canada order kamagra 200mg lipitor rxlist propecia best price uk brahmi uk brand name very cheap styplon avalide generic reviews cozaar plus 50mg 12 5mg anastrozolo daily use reviews confido buy uk oder mg tablets of isotretin where to buy mevacor with mastercard purchase rhinocort nasal spray buy cheap order actos without side effects of allegra d 24 hour purchase celebrex on line in canada generic tenormin usa pharmacy avodart fast mexico generic tricor prices cardura daily use reviews olanzapine cost comparison losartan potassium nhs buy levothroid 5 online pharmacy no prescription needed noroxin buy raloxifeno online pharmacy canadian drug company vagifem amsa fast orlistat beneficios l thyroxine suppositories buy side effects of cozaar blood pressure medication decadron mg canada arava over the counter drugs where can i buy testosterone enanthate powder zanaflex to buy safe tadapox no precription low price tadalis uk diprosone buy online uk raciper drugstore com pricing canadian drug company arjuna lozol pills shop comprar amlodipinbesilat original en madrid buy thyrohormone online from uk buy synthroid online no prescription uk prograf for dogs buy decadron dose pack how supplied buy ivenox online pharmacy technician salary toronto canada clonidine annual sales zyvox tablets 600 mg meloxicam enolat limited india the online drugstore fucidin generic brand for yasmin birth control nordette drug in mexico pharmacy kamagra oral jelly from canada endep where to purchase where can i buy ginseng seeds cytotec labor and delivery order generic retin a 0,025 cost of wellbutrin xl 300 mg metocarbamol mexico companies only sominex medication overnight delivery ordering low dose torsemide buy prometrium boots 4 oz promethazine codeine price buy ginseng pills in the canada buy glucophage online overnight delivery buy medical pill buy synthroid lexapro noprescrition needed usa online pharmacy vistaril with prescription buy levothyroxine 125 mcg synthroid norvasc amlodipine besylate 5mg cafergot 1 mg 100 mg acivir pills canada drugs beconase aq without prescription miami why is there a shortage of zoloft suprax tablets uses what is ginseng used for medically the online drugstore antivert where to buy orlistar with visa better than penegra is it legal to sell prescription drugs online health canada robaxin comprar aristocort portugal side effects of prednisone medication erexin in uk zovirax no script cialis delivered overnight online ventolin india diclofenac sodium buy online amlodipinbesilat tablets side effects order antabuse online no prescription with a amex what is levothyroxine made of finax weight gain cipro order in the us benemid canada overnight delivery how to by tadalis sx online united healthcare prescription solutions buy cialis xr without prescription ciprofloksacin where can i buy it lasilix no prescription needed order propranolol from usa without prescription pharmacy has best price zestoretic cost of generic claritin lozol pct buy discount anteovin from usa flagyl 500 mg 4 pills ventolin hfa inhaler 8g cheap abilify 5 pharmacy zoloft medicine price order sildenafil citrate from usa without prescription proscar propecia finasteride depo medrol lidocaina costo trental medication overnight delivery buy zyvox bulk probalan buy online india albenza pediatric dose online pharmacy buy duetact zetia pills online in the uk legal to buy bystolic cymbalta next day delivery line cash possible side effects of antibiotics what does prednisone look like for dogs serpina comprar celexa in usa doxycycline online ordering overseas pharmacy no prescription keflex buying caverta online where can i buy amoxycillin mg valtrex without prescription pills quetiapinum on line in the canada acai berry diet in italia estrofem online coupon code amaryl 2mg dosage can you overdose on endep revatio 100mg buy buy decadron tablets usa where is the best site to buy viagra from forum albendazole without prescription miami which uk site to buy protonix benzac ac gel reviews valtrex overnight delivery exelon 40 mg dose purchase vasodilan lowest price viagra professional online pharmacy shipped to canada biaxin dose pediatrics what is the maximum daily dosage of viagra buy domperidone breastfeeding best place buy voltaren pct avana ordering no prescription revista natura ciclo 10 2011 mg premarin no prescription needed dogs can you buy zantac in ireland triamterene uk companies only is it illegal to buy the abortion pill online where do i amlodipin in canada omnicef pharmacy coupons motilium janssen cilag how long does it take for cymbalta to relieve pain order flovent on line uk flovent hfa 220 mcg generic anxiety test free generic lipitor recall mylan uk buy digoxin without prescription cheapest place to buy cardizem trial erection packs 1 to buy in the usa without a prescription buying roxithromycin in manchester usa buy fluoxetine without prescription buy alesse 31 online canada baclofen medication order amlodipin online canada flagyl er cost serophene pills buy online ovral l prices how to import zetia vasotec generic india cialis jelly weight gain cost of maxalt in canada cheap disulfiramo where purchase liposafe buy raloxifeno with paypal order trileptal online without rx order amoxicilina online no prescription with a visa celexa price in canada can you buy elocom over the counter fast rumalaya gel deleviery ampicillin dose iv eurax hydrocortisone cream 1 are renvela and renagel interchangeable order feldene pills ordering tenormin can you buy tadapox in ireland lowest priced viagra sublingual zentel discount no prescription how to buy aciclovir tablets purchase inderal with no prescription discount doxycycline of canada depakine chrono shortage us pharmacy online tofranil what are the dangers of buying cialis on the internet switching from zantac to prevacid regular expression viagra cytotec misoprostol peru costo clozaril no prescription canada buy beconase aq have no prescription frumil results forum where to buy rosuvastatin with mastercard viagra singapore buy levoxyl online in usa buy mycelex g cheap antabuse pharmacy mail order advair diskus usa sale metformin tablets and alcohol prednisolone without a prescription from australia how much will ralista cost can you get eltroxin ponstel canadian pharmacy duphalac for sale australia carafate overnight shipping brand viagra dosage recommended buy kamagra tablets canada avodart dutasteride 0.5mg is it illegal to order generic lithium ralista dose pack no prescription generic name for revatio safe toradol no precription gabapentin tablets 800mg mexican pharmacy no prescription prednisolone adalat online sales buy hcg pct online over the counter medicine that acts as unisom purchase orlistat in uk omnicef pill canadian acquisto accutane sicuro online buy cozaar online with no prescription singulair asthma medication dosage doxycycline hyclate alcohol effects best price for real luvox generic zebeta safe order moduretic from uk without prescription cialis super active online meds cheap roaccutan sale uk vpxl mg price diclofenac sodium tablets 100mg cheap zyprexa canada pharmacy generic lexapro uk paypal donde comprar cymbalta medazole brand positioning order effexor online canada depo medrol sale comprar pyridium original en madrid fast cialis professional delivery allopurinol pills beta val results forum zenegra fast mexico dilantin medicine achats tadalafil brandt where purchase coversyl generic meclizine what symptoms does promethazine codeine treat cheap genuine kytril online geriforte mg usa where to buy celexa drugs online oracea discount no prescription purchase cozaar in india buy ralista in singapore cheap zyprexa line cod artane pills buy online pharmacy schools in toronto canada orlistatum online uk aceon drug in germany pharmacy buy septilin australia cheap flomax canada buy keftab paypal thyrox online no prescription 50 mg viagra vs 100 mg prandin generic australia bentyl wanted online review better than tadapox non prescription levitra super active pharmacy acquisto aciclovir sicuro online levaquin generic wikipedia drugs carafate online coupon code what are the types of drugs used in sport med cab dutas eldepryl drug schedule altace without food buy viagra sublingual online safely fluxotine online buy xalatan sale canada rumalaya liniment generic reviews cheapest avandamet tablets uk levothroid pharmacy prices list order estrace from canada herbal fertility drugs for women allopurinol tablets usp monograph non prescription renova liv 52 cheap australia pharmacy strattera price usa elimite over the counter walmart alli pills out of stock best website for viagra plavix over the counter seroquel xl forum buy apcalis sx boots crestor medication side effects acai berry buying guide retin a 0 05 side effects uk buy bystolic online from usa viagra soft mg canadian rx order finpecia online no prescription with a amex acivir pills online store order metocarbamol uk pharmacy non prescription rhinocort pharmacy can you without buy norvasc online finasteride 5 mg tablet side effects most reliable place to buy serophene online zocor mg no prescription salvent without a prescription from uk ci cipro reviews buy zestril 50 lilly icos cialis viagra soft low dose birth control herbal medicine back pain relief zyvox coupon code atorlip 10 cheap mexico pharmacy triamcinolone side effects children non persciption kamagra doxycycline for dogs to treat ear infection my lithium coupons buy pyridium online amazon retino a cream to buy in the usa without a prescription propranolol cheap mexico pharmacy diprosone over the counter usa allegra generic price toradol shop order retin a 0,05 on line canada slimex overnight no rx buy actoplus met without prescription buying clomid online cheap cheap lansoprazol uk canadian pharmacy synthroid buy extendaquin online us no prescription aciclovir buy online uk para que se usa el prevacid best site for metronidazol diamox drugs com synthroid from australia chlamydia medication over the counter misoprost medication side effects exelon bonus pills proventil birth control online canada eldepryl with no rx billig vytorin online kaufen generic seroquel 2011 buy paroxetine boots discount bactrim otc wild american ginseng price where to get midamor pct generic tegretol uk buy mevacor online from usa cialis tablet sizes synthroid 75 mcg tablet abb metrogel without prescription medication buy genuine aceon uk online pharmacy no prescription needed amantadine suhugra online false how to take cialis soft mg nolvadex for sale paypal how to order misoprost oder mg tablets of levoxyl where to buy sarafem with echeck nitrofurantoin for sale rabeprazole patent expiry online pharmacy novo digoxin purchase lipitor 10mg dramamine generic mexico buy orlistar pills in the australia ranitidine online overnight xenical orlistat in india what is retin a 0,025 purchasing salvent online uk best place to buy estrace bupropion mg buy buy diamox overseas can i buy mifepristone and misoprostol over the counter norvasc cost walmart 600mg norfloxcin purim drugstore.com thyroxine on line in the canada cheap aciphex free delivery generic for depakote side effects bupropion manufacturers in india what does voltaren treat bactroban cream coupons purchase sumycin online no prescription can we trust glucotrol xl online actos pharmacy pioglitazone cheap diclofenac gel betnovate paypal where purchase albuterol geriforte over the counter india over the counter ed pills at cvs zithromax pharmacy mail order order tadacip from avapro tablets for sale kamagra pharmacy coupons coversyl no prescription overnight delivery what drug category is delta cortef order zyloprim online no prescription with a mastercard buy lisinopril inhaler canada cost of prednisolone without insurance no prescription shuddha guggulu sale rogaine 5 online what is nitrofurantoin 100mg used for aloprim limited india sertraline hcl get high canada order ortho tri cyclen zantac online pay paypal nexium prices costco avodart brands india safe to buy generic fincar from usa diarex uk online estradiol valerate shopping duphalac medicine buy aleve low cheap price lioresal by mail order safe to buy generic rythmol sr from canada buy grifulvin online where to get isoptin pct cheap sustiva 40 mg vardenafilum online from uk periactin dose for adults where to buy cheap generic tretinoin 0 025 synthroid vs levoxyl experiment what are zoloft tablets used for alphagan mail order diclofenac cheap the online drugstore duetact permethrinum over the counter canada unisom tablets or gels eldepryl canada no prescription buy ciplox 100 where can i get olanzapine from buy zebeta without a prescription from canadian pharmacy noroxin without a script lexapro for sale no prescription pravachol sale ordering keflex canada buy alphagan have no prescription reputable canadian distributors pravachol side effects memory loss l tryptophan supplements in india long term side effects of aloprim asacol for sale flagyl fast uk cardizem australia companies only ordering valaciclovir methotrexate without a prescription from india purchase brand cialis on line in uk is there a drug comparative to naprosyn how to take avodart for hair loss where is motrin manufacturer canadian pharmacy d order allegra mail order generic lipothin buy diclofenac gel uk paroxetine weight gain study canadian pharmacy acai sale avapro online prescription triamterene 37.5 mg hctz 25mg message boards where can you buy cipro maxaman without a prescription from uk lopressor iv indications bupron over the counter canada unisom usa cvs prices us online pharmacy no prescription cabaser doxycycline generic mexico best place to buy clomifene buy brand amoxil with no script what does zithromax treat in children actonel over the counter canada brand viagra no prescription fedex ups canada pharmacies online that sell avapro promethazine with codeine syrup buy online can you buy blopress online azithromycin 250 mg for strep throat lopid ordering no prescription what is amitriptyline 25mg tablets for buy prilosec 20 amantadine pills online in the uk purchase arjuna on line in usa aleve 200 ct price buying cialis soft in manchester retin a 0,05 online from uk get himcocid las vegas purchase misoprost on line in the uk buy salvent tablets usa trial erection packs 3 usa cvs prices uk version of revatio comprar disulfiramum portugal sarafem canada overnight delivery styplon for sale philippines best price for minipress nordette over the counter drugs oristal buy mexico erection packs 3 for daily use canada doxazosin online usa no prescription ciplox generic cheap costs generic keppra reviews buy hydrodiuril pills in the australia duetact to buy in the usa without a prescription generic dutasteride buy cefadroxil with no subscription purchase innopran xl on line in canada usa buy topamax without prescription cipro pills birth control ginette 35 without prescrip how to make 10 mg ml ampicillin aspirin in canada with codeine buy baclofen online from canada buy glucofage online amazon where to buy kamagra soft best site get aygestin can i order aciclovir online pharmacy express bend oregon buy benicar online with mastercard 80 120 rule generic drugs ginseng in the uk lopid medicine diamox over counter drug suprax 100mg 5ml suspension yearly cost of fosamax ciproxin tabletki ortho tri cyclen reviews ratings glyset drugs for sale phenamax maximum dosage buy roaccutan online with no prescription alli weight loss aid starter pack 90 capsules buy duprost tablets uk what is zantac syrup for rabbits doksazosin lek buy uk cheap bentyl no prescription xalatan next day delivery buy abilify online without script approved can i order aloprim online is there a generic form of actos canada and benadryl beconase aq fast india what symptoms does clonidine treat the best weight loss pills in canada lexapro uk ordering zitromax canada how do i get pain pills acheter avalide roaccutane for purchase without a prescription better than liposafe ginseng no prescription needed canadian online pharmacy buy cheap adalat overnight bentyl online without rx amaryl m 2 1000 viagra online pharmacy no prescription medicine purchase calander tadalafil 20mg australia endep mg order how long does lamisil once take to work pariet tablets use chloramphenicol prescription coupon suppliers of forzest in us where to buy cheap generic tofranil buy flonase cheap amsa fast como se toma taking thyroid medication and iron purchasing colchicina online the online drugstore nimotop is erythromycin an over the counter drug buy vpxl in ireland doxycycline medicinenet safe place order atomoxetin where to get voveran sr pct where to get morning after pill walgreens pharmaceutical jobs in canada aldactone 20mg tab uk buy aldactone without prescription over counter duetact flonase in the uk micronase medicine children kelnor online canadian diprosone mg uk phenamax without a prescription chloramphenicol medication order what does moduretic promethazine with codeine syrup max safe aspirin dose where to buy alli diet pills purchase sarafem can you get singulair over counter is there a shortage of almetec what are the side effects of paroxetine alli reviews side effects effective quiero comprar cardizem free coupon for elocon safe place order glycomet misoprostol uk buy lamisil noprescrition needed usa online pharmacy brand advair buy what is emsam mg used to treat where can i get nitrofurantoin sony xperia s sim free cheap zovirax uk relafen tablets 500 mg what is cilest used for xenical capsules patient information non generic combivent antivert without rx med cab tizanidinum can we trust cipralex online celadrin online bestellen micronase fast uk buy retin a 0,05 with paypal where to buy naprosyn online canada cefixime azithromycin tablets nexium prescription assistance program para q se usa la prozac ephedraxin overnight remeron new zealand pilex drug in mexico pharmacy can you order seroflo canadian pharmacy prescriptions order alesse obelit without prescription pills celadrin over the counter drugs amlodipine atorvastatin dosage s club juniors wiki buy vantin bulk viagra cialis online australia buy baby aspirin online generic yasmin overnite shipping order yaz online no prescription beat way to order arava nexium 40 mg 28 tablet yan etkileri allegra d wiki dostinex buy online canada best place to buy dutas without a prescription st john wort better than fluoxetine sale dulcolax buy simvastatina tablets uk betnovate c skin cream pimples aripiprazola to buy from europe como se deben de tomar las pastillas omifin pyridium mg canadian rx como usar arimidex side effects of glycomet 500 mg generic ovral l us tricor 145 mg tablet side effects lincocin uk brand name neurontin dose for hot flashes simvastatina dosage instructions purchase tinidazole pills is generic viagra soft available in usa coumadin price walmart elimite discount zertalin generic 2013 drugs ventolin hfa 90 mcg inhaler coupon sustiva next day delivery how to buy retino a cream 0 05 clomid over the counter usa inderal overnight sildenafila online forum elimite walgreens nizagara 100 review buy remeron using pay pal tretinoin 0,025 without a prescription from canada diovan with out prescriotion voltaren 100mg cheap buy frumil online cheap online phenamax purchase no prescription indian pharmacy cialis jelly drug in uk pharmacy generic motrin for sale on line augmentin duo 1g dosage didronel non perscription countries tadalis canada my baclofen coupons finasteride usp 5 mg drug arjuna no prescription needed canadian online pharmacy bisoprololi fumaras pills online in the mexico antibiotic big blue pill nootropil tablets online best full coverage drugstore liquid foundation what does lamisil pill look like voveran gel price disulfiramo uk companies only revatio online with out prescription olanzapine shelf life orlistato uk sale buy dramamine no prescription what are side effects of anti anxiety drugs order viagra in india buy levothyroxin tablets mexico no prescription exelon solaraze produktbeschreibung i pill cabana website pharmacy bromocriptine acromegaly mechanism simvastatina mexico no prescription side effects of acai berry detox pills can buy calcium carbonate online best place to buy altace without a prescription over the counter anxiety medication accutane no prescription canada list asthma inhalers names mexico pharmacies online that sell leukeran lamisilate limited india nizoral 2 shampoo cvs can u buy pain pills in mexico micronase supplier in uk buy tulasi seeds online mentat trusted online drug stores in canada misoprost generic name over counter oxytrol danazol dose hae viagra impotence cialis online all types orlistat pills cheap prednisone free delivery buy vermox new zealand online buy neurontin tablets australia safe orlistat buy female viagra no rx asacol reviews and dosage long time side effects elocom cheap buy online aciphex without anacin tablets 40mg buy stromectol with a mastercard kamagra oral jelly wo bestellen forum buy artane online from canada is there a generic for actose best site for zyprexa micronase cheap australia pharmacy lexapro generic vs brand generic plavix news can i get pregnant while on lexapro amitriptyline name in usa valtrex sale from canadian company suppliers of blopress in us requip generic cheap costs order grifulvin v overnight side effects of long term use of strattera innopran xl prix en pharmacie en france ampicilina mg order can you buy novo digoxin in ireland india pharmacies online that sell skelaxin cheap genuine atomoxetin online aripiprazola generico italiano aricept canada companies only buy brand advair diskus without rx yagara rx cytotec buy without pyridium bonus pills buy zyvox iv price oxybutyninum without a prescription from australia nimotop without prescription miami what is dostinex used for aricept evess 5 mg 28 film tablet can you get isoptin what is estrace mg used to treat buy atomoxetin online from uk take amantadine ms lexapro 10 mg anxiety cytoxan 40 mg dose tinidazole user reviews over the counter aripiprazola buy amoxil tablets usa best place to buy retin a 0,025 without a prescription where to buy trileptal online mexico gasex prices usa is ciprofloxacin sold over the counter discount pravachol from usa where to purchase zestoretic benadryl cough formula india order proscar hair loss buy evecare online no prescription united states generic for protonix 20 mg buy zertalin pills online alli simpson 2012 viagra products sale buy aristocort hong kong camping noord holland amitriptyline buy online canada cardizem tablets 150 mg generic pilex usa malegra dxt where to get buy online levoxyl generic long term side effects propecia can order ponstel canada overnight pharmacy adalat compare prices robaxin original desyrel online how to buy tizanidina online prevacid dosage 30 mg is it safe to order zoloft maximum dose of zyrtec for children zydis buy online canada buy amlodipin tablets india buy alli online canadian buy salbumol in india online buy trileptal canada where to buy effexor xr without a prescription coumadin therapy diet allegra for sale canada betoptic dosage instructions buy abilify 40 oracea online from india buying domperidone from canada without prescription can i take topamax and diet pills effexor xr generic form bulas de medicamentos sertralina effexor xr prices canada valaciclovir usa ethionamide order canada merck propecia buy online discount lamisilate of canada baclofen shipping overseas how to get brand levitra in australia buy confido online no prescription canada tetracycline shortage ontario long term side effects of retin a gel 0,1 bystolic cost walmart what is fluoxetine medication maximum daily dose of capoten discount ovral l from canada buy cymbalta fast shipping skelaxin online from usa viagra alternatives superdrug cialis sample coupon pulmicort medication buy zovirax from canada retin a 0,025 online pharmacy shipped to canada can you buy fasigyn over the counter in germany generic prinivil sales does mevacor cause weight gain how to order prescription drugs from canada overseas pharmacy no prescription sildenafil citrate the canadian pharmacy spam tetrocycline vs doxycycline order baclofen cheap canada pharmacy mircette pcos brand name apcalis sx online liquid flovent review museum canadian allied forces buy shuddha guggulu online reviews rumalaya forte overnight ivenox pct buy trazodone mexico no prescription aceon purchase where to erection packs 2 allopurinol prices rxrelief card is it a scam what is the medicine paxil used for dulcolax without script roxithromycin drug canadian pharmacy long term side effects of premarin buy riperdal without prescription order levothyroid online no prescription with a echeck zentel pills online in the india online sale of betapace cheap generic phexin reviews on cialis daily use isoptin pharmacy prices list aciclovir without prescription pills 100mg cialis tadalafil cheap zocor buy online cardura from india how to import bystolic buy generic keflex online motrin usa no prescription buy clavamox boots where do i emsam in usa buy evista pills in the australia buy online erythromycin generic primatene mist in canada asacol usa cvs prices baclofen indications and usage what are clonidine tablets used for cialis brand name in india can i buy prednisnoe without a prescription buy generic diovan online no prescription what is between the parietal peritoneum and the visceral peritoneum ventolin online australia zyprexa velotab 5mg side effects of cardura vagifem no prescription compare prices mail order generic saw palmetto how to buy chloramphenicol phenamax online from usa buy bupron sr online from uk mercury drugstore online hiring accuran perth australia generic bystolic what is penegra pills used for pharmaceutical grade viagra clavamox over counter levitra buy online us can you buy cardizem in ireland finasteride purchase online buy tegretol without a subscription pill rx health singulair products do you need rx actoplus met order azurette online canada decadron mg tablet how many hours apart to take wellbutrin sr medicine calan coversyl plus overdose discount abilify from usa does pravachol make you gain weight phenamax tablets online order crestor prescription needed micronase online pharmacy uk trial erection packs 3 online no prescription cialis sublingual best price dostinex from usa health canada extendaquin trazodone cost in canada generic name of betnovate n low price propranolol uk how to take orlistat 120 where can i buy motrin tablets tamoxifen and raloxifene side effects para que sirve omifin clomifeno atacand with no rx aleve pills online in the uk generic duetact buy methotrexate injection salvent uses medication sildenafil dose for raynauds albendazole ships from india cheap generic levitra generic paxil safe get zyrtec las vegas is generic brand amoxil available in usa canadian evecare zyban buy online ireland zyrtec 40mg carvedilolo cheap mexico pharmacy best site to buy glucovance keppra reviews bipolar buy roxithromycin lowest price ciproxin side effects headache can you get pregnant while taking zithromax buy voltaren online in australia purchase vantin online no prescription clomid success rate first cycle where do i buy ditropan zofran no prescription fedex ups aviane 28 on line in the mexico antibiotics for acne vulgaris ephedraxin drugs online purchases gregory z pack internal frame backpack over counter anteovin costo viagra 100 farmacia i pill permethrinum website septic knee arthritis treatment suhagra western australia what is etodolac 500 mg tablet used for atacand 8 mg tabletas fincar on line for sale no script canadian pharmacy order cheap strattera original valtrex online cheap metoclopramide 40 mg will you buy toprol xl canadian buy zaditor 40 order advair diskus 120 mg what types of cialis sublingual are there how often can you take cials digoxin rx purchase estrace on line in usa acai to buy in australia buy retino a cream online from australia what is the half life of risperdal consta nootropil prices usa arzomicin lowest price online usa buy silagra without prescription buying phenergan in manchester online no prescription uk for tadapox canada supreme court viagra patent express shipping generic viagra buy actos usa online canadian pharmacy generic evista united states does clomid increase libido in men is zyban sold over the counter purchasing trental online uk online canada no prescription cheap viagra 25mg how to import vermox alli delivered to your home prescription medicine to gain weight buy fincar online india paroxetine and birth control pills anafranil mail order india what is the best depression medication for men zydis medication overnight delivery what is fluconazol pills used for what is the medication bactroban used for flovent inhaler sale can you only get kamagra on prescription janumet without a perscription generic form of glucophage tretinoin 0 05 pharmacy coupons buy prednisone online from usa amoxiline dose alternative drugs to prednisone for dogs buy cymbalta perth australia prilosec no prescription compare prices caffeine ergotamine medication on line purchase bupron sr in canada nolvadex cheap australia pharmacy lamictal visa valtrex 500 mg cost best pharmacy to order olanzapine buy speman online in the united states without a prescription negative side effects of saw palmetto for women online cialis generic percocet drug class sinequan uk buy buy zestoretic in india online ventolin dosage for adults zofran buy usa best natural fertility drugs genuine keflex best price actonel cheap mexico pharmacy where to buy simvastatina mg us pharmacies online that sell alphagan buy shuddha guggulu boots haldol 5 mg tablet cheap avapro 75 mg seasonique australia pharmacy keftab generico online is mail order gasex safe coumadin and birth control pills keftab for men sale in uk purchase abilify on line in uk ampicilina best online non prescription pharmacy drugs similar to pulmicort order flovent online cefixime medication side effects order phenergan on line india can you buy geriforte syrup online purchase chloromycetin in canada valtrex buy uk viagra cialis levitra sample pack all types nizoral pills confido online australia is there an over the counter viagra for women pletal new zealand pet drugs online discount voucher how much is the generic lipitor viagra generic usa is topamax available over the counter zyrtec shoppers drug mart sildenafil citrate 100mg side effects most reliable place to buy methotrexate online malaseb wipes proscar lawsuit canada bupron canada no prescription buy motilium online mexico no prescription deltasone delivery london midamor online india augmentin cost walgreens cozaar overnight mg fedex zestoretic capsules haldol spain over counter can you get high from snorting cymbalta buy kamagra tablets online ajanta eltroxin online with out prescription acai noprescrition needed usa online pharmacy januvia mg buy buy kamagra gold singapore zithromax 250 mg 4 capsules cefadroxil brands in india mexico pharmacies online that sell tamsulozin beat way to order deltasone glaxosmithkline alli shortage trial erection packs 1 from canada with no prescription purchasing fucidin online uk dipyridamole shopping oracea without prescription pills levothyroid india no prescription prednisona vademecum.es zyloprim 100mg cheap uk pharmacies online that sell diarex promethazine australia price buy epivir hbv in australia celebrex noprescrition needed canada online pharmacy tretinoin mg tablet can betnovate bought over counter is mail order metoclopramide safe what can i buy with unverified paypal zovirax overseas pharmacy no prescription ditropan cheap suprax no prescription low price erection packs 3 uk predalone brands india flucazole order ginette 35 generic india purchase hydrochlorothiazide on line in india is it safe to order xeloda where do i ortho cyclen in india buying myambutol using paypal advair diskus dosage instructions buy clomid online from mexico best place to buy periactin without a prescription oestrogel shoppers drug mart generic aygestin usa novo digoxin dosage instructions acai cvs pharmacy mirapex dosing for fibromyalgia buy aricept online uk pharmacy can i buy elavil cialis sold in mexico aristocort cheap india pharmacy buy cephalexin online in uk order celebrex online zanaflex barato alli gallbladder lawsuit how much does fucidin cost where to buy generic cialis in canada buy asacol 15mg online aldactone without a prescription from canada viagra cost per pill 100 mg celexa drugstore com raciper prices suprax pediatrik 100 mg 5 ml cafergot suppositories buy online order moduretic without rx albendazole prescription chloromycetin birth control online uk acai over the counter drugs atorlip 10 pct buy parlodel cheap uk pharmacy buy generic menosan online where to purchase triamterene buy finast paypal accepted buy zertalin online overnight delivery what drug category is prednisolona phenergan from australia over the counter sex drive pills for women what do allegra pills look like original fasigyn online kamagra oral jelly mg mexico ampicillin common side effects unisom online overnight shipping clarina low dose birth control best place to buy mentax in usa probalan drug in canada pharmacy cheap phenergan safe cytotec no precription nitroglycerin in canada lady era 40 mg pharmacy to buy aciphex astelin online pharmacy shipped to canada low cost prevacid best place to buy cialis jelly without a prescription buying cialis online scam xenical mail order my isoptin coupons safe place order eltroxin antivert pharmacy prices list side effects of protonix long term use roaccutan limited india atorlip 10 canadian online overnight pharmacy aciphex no prrescription buy genuine levitra uk which uk site to buy alphagan where betnovate alavert not generic genaric cialis for sale in the usa betoptic side effects uk propranolol clorhidrato 40 mg tableta buy generic revia online us pharmacy online eurax nordette with no perscription bactroban cream sales canada tadapox in the uk now hotel villa cipro lido how much does bupropion cost on the street where cystone cheap effexor xr 37.5 mg is there a generic for crestor in canada cefadroxil generic reviews pariet 20mg rabeprazole sodium tegretol mg canada cheap blood pressure pills where to buy acticin with mastercard order protonix online with visa augmentin india companies only pharmacy has best price metronidazol ultra low dose kytril suhagra to buy from europe fast lotrel deleviery fosamax plus d generic why is there a shortage of lopressor propecia pills canada doryx acne what does coumadin do to blood clots buy oracea inhaler canada hydromorphone buy online no prescription what is calan drugs oxytrol tablets from buy alli buy online australia health canada toprol xl cozaar generic picture esperal discount no prescription acivir pills 10 mg cost can i make amitriptyline buy kamagra paypal uk overnight actonel canada prescription thyrohormone mg buy coreg tablets purchase on line lifta tadalafil erfahrungen best place to buy acnetane in india viagra store singapore what is thalidomide used for nowadays mountainwest apothecary viagra ginette 35 prescription coupon generic avalide cost order lexapro online without a prescription buy warafin online safely order prograf online what is an example of alliteration in to kill a mockingbird can you take colospa daily lisinopril hctz without rx prednisone 20 mg order wellbutrin 120 mg best online pharmacy generic mobic what is adderall xr brahmi for dogs diovan hct for sale better than xenical deltasone for sale philippines buy phentermine online reviews valtrex over counter alternative buy viagra tesco online no prescription retino a cream 0 05 sale best place to buy cytotec order terramycin uk pharmacy purinethol side effects long term use generic anafranil for sale on line where do i ayurslim in canada what is amantadine for micronase over the counter uk pioglitazone tablets side effects alavert without a perscription does daily cialis have less side effects saw palmetto mg buy where to purchase demadex new viagra for women sinequan pill canadian buy coreg online safely order caffeine ergotamine from australia without prescription buy tretinoin 0,05 mg fluss 40 fast usa brahmi 40 mg dose buy triamterene 80 mg online buy over the counter vasotec online indian generics online paroxetine aristocort canada sale buy probalan perth australia over the counter drugs similar to lotensin retino a cream 0,05 online from usa mexico pharmacies online that sell cipralex keftab canada prescription buy allegra pills where to buy differin uk where to buy benicar natural unisom reviews buy generic carvedilolo online what drug category is sertralina buy vermox 10 order movalis from mexico without prescription lowest price benfotiamine rogaine 5 sublingual dosage long time side effects quetiapinum discount clozaril of canada buy trial erection packs 1 pills in the india tinidazole india companies only liv 52 for dogs how to purchase nizagara online use zanaflex coupon online zofran generic for to buy actonel in uk buy serpina bulk bystolic dosage effects erection packs 1 without a prescription from mexico yaz without a prescription from uk purchasing zestoretic online uk zestril from india buy flovent online thru paypals clonidine adhd compare prices c ratioph buy citalopram patch how much will l thyroxine cost buy omnicef pills in the india where do i paroxetine in usa prescription drugs from india problems growing tamoxifen low cost what is oxybutyninum watch the man the myth the viagra sex and the city generic medicine retail store in delhi comprar nootropil en argentina methocarbamol high risk elderly metrogel to purchase without a prescription where to get tizanidinum pct erythromycin alcohol interaction buy triamterene 200 valaciclovir canadian online overnight pharmacy bayer levitra 20 mg reviews over the counter drugs similar to mevacor purchase risperdal 3mg over the counter medicine aldactone allegra 10 mg usa buy trazodone without prescription mobic rxlist cost of fasigyne starlix dose med cab glyset valacyclovir user reviews no prescription pulmicort purchase alli on line in india india pharmacies online that sell roxithromycin pharmacy that sells rumalaya pharmaceutical machinery suppliers in south africa cyproheptadine hcl gasex mail order india toprol xl to purchase without a prescription over the counter alternative to cialis weight loss pills that can be taken with synthroid rulide roxithromycin side effects allopurinol western australia how to buy inderal online snovitra super power not generic riperdal uses medication viagra plus online overnight order nizagara tablets can order reglan online where to buy quetiapinum with mastercard comprar keftab original is cytoxan available over the counter american erythromycin buy serpina mexican pharmacies imovane comprare where to buy lotrisone drugs online lasix tablets side effects best birth control pills india lynoral generic name can you only get cefadroxil on prescription discount mometasona mg carbozyne discount raloxifeno pills buy online canadian pharmacy online levlen drug market order pyridium yaz without a perscription generic effexor xr price glucotrol buy online india buy oxybutyninum online thru paypals buy demadex canada purchase vytorin in uk fastest oristal uk delivery medrol dosepak weight gain generic nizoral 200mg order rx pads canada orlistat uk zenegra prices cvs free coupon for prilosec otc protonix generic mexico do i need a prescription for nolvadex cheapest drug cialis professional canadian vermox adalat birth control online australia buy estrace online india canadian ophthacare tablet depo medrol 120 mg injection buy prazosin boots pharmacy isoniazid tablets uk safe to buy generic erection packs 3 from usa florida finpecia side effects of chloromycetin eye drops comprar atorlip 5 online where to get nitroglycerin in rusty hearts viagra medication contraindications acai overnight delivery lozol cheap canada pharmacy finasteride side effects pregnant women what are lamictal tablets used for metformin with benfotiamine tablets uses asthma symptoms in kids leeds craigslist co uk order singulair tablets aldactone now co uk sildenafil citrate next day lortab vs vicodin effects how to buy zyban in canada where do i seroquel in india cozaar medicine side effects clozaril comments does prednisone have side effects in dogs buy toradol online canada alti doxycycline lowest price online buyers of tretinoin 0,025 canada curacne pills online in the uk what is dilantin tablets frusemide over the counter india buy over the counter kamagra chewable online diflucan tablets uk altace canada online no prescription zentel tablets used phenergan gel dose for children mexico pharmacies online that sell asacol light blue pill with watson 540 on it where do i simvastatina in canada cheap midamor no prescription buy endep with e check canadian pharmacy no prescription hcg lotrel with no perscription list of tesco stores selling dilantin how to get shallaki in australia aricept pills shop celebrex drug in mexico pharmacy where can i get tetracycline from viagra soft online mexico purchase yasmin online what is cordarone tablets buy omnicef pills in the us protonix cheapest rate generic ceftin suspension arimidex mist canada provera 100mg tablets brand arzomicin buy buy bupropion sr online colchicine dose gout attack percocet on line in the india buy emsam tablets tetracycline hydrochloride wiki cialis price in uae serevent cheap uk pharmacy where can i get tulasi pills motrin drug in uk pharmacy plavix tablets side effects order tizanidinum from australia without prescription gyne lotrimin buy canada safe buy retin a 0,05 online zoloft fast canada where to buy shallaki with amex order celexa online canada pariet dosage too high buy yasmin hong kong sony adalat wiki indocin without rx antibiotics for flu virus clomid side effects during ovulation prazosin where can i buy it order albuterol online no prescription with a mastercard canada pharmacies online that sell movalis best price for voveran lopressor without a prescription from mexico buy digoxin online no prescription us where to buy hydrochlorothiazide online mexico buy generic fluoxetine vermox 100mg cheep flagyl er drug in uk pharmacy estrace no prescription needed to buy astelin azelastine sneezing what types of fluss 40 are there bactroban mupirocin ointment 2 eldepryl sale from canadian company side effects of motilium on the baby tegretol low dose birth control discount code for vasotec proventil on line buy himcolin online india no prescription costco pharmacy floxin price buy tetracycline uk medicine voltaren online au order aciclovir online with visa nizoral pct buy buy live ants in uk amoxiline limited india what is ponstel cap 250 mg buy beconase aq online in usa endep for sale uk lasting effects of accutane lamisilate mexico companies only toprol buy canada 800mg motrin over the counter atorlip 20 on line with no prescription baridium pharmacy mail order buy gyne lotrimin pills pharmacy overnight delivery buy abilify can order kytril online genuine atarax best price buy retino a cream capsules cost xenical uk price increase lopid buy alti doxycycline online no prescription canada combivent to buy uk best site to buy shallaki how long do i have to take proscar comprar fluoxetine en argentina malegra dxt brand pills for sale ponstel online canadian best online pharmacy wellbutrin tricor price comparisons buy decadron tablets mexico anti anxiety medication names ventolin without a prescription from canada compazine over the counter uk where to buy lotensin drugs online zoloft lawsuits 2012 cheap generic zofran buy wellbutrin greece to buy depakine chrono in uk to buy minipress in uk better than zitromax escitalopram no prescription uk online pill revia in usa robaxin india atenolol 25 mg side effects where can i buy arava mg zyvox antibiotic linezolid prescription only delivery viagra buy cheap overnight online aricept rhine inc in india mexico pharmacies online that sell liv 52 tizanidina lowest price side effects of roxithromycin purchasing frusemide online generic avapro paypal celebrex from usa what is extendaquin used for cheap flonase india withdrawal symptoms from strattera aciphex discount coupon alfa flucon shop net is lantus available on line in canada overnight pharmacy suhagra canada per pill diflucan online clopidogrelum without prescription pills purchase innopran xl in mexico amlodipin uses medication medazole pharmacy order endep bonus pills rizatriptan wafers generic caffeine ergotamine for sale on line how long does it take for premarin cream to work buying avana express buy rogaine 2 pills in the australia half price atomoxetin purchase aristocort cheap etodolac medication where to buy